Україна підписала міжнародну конвенцію щодо недопущення виведення прибутку з-під оподаткування

В.о. міністра фінансів підписала конвенцію щодо боротьби з мінімізацією сплати податків
Фото: Міністерство фінансів України / Facebook

Як заявили у Мінфіні України, конвенція MLI, яку має ратифікувати Верховна Рада, має зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій із низьким рівнем оподаткування.

23 липня в Лондоні, в.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова підписала багатосторонню конвенцію щодо протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування (MLI), повідомляє прес-служба міністерства.

Верховна Рада має ратифікувати конвенцію MLI, яка дасть змогу зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій із низьким рівнем оподаткування (зокрема до офшорів) із метою мінімізації податкових зобов'язань. Це також сприятиме збільшенню доходів бюджету, стверджують у Мінфіні.

Через прогалини та неузгодженість у національному та міжнародному податковому законодавстві міжнародні компанії зменшують або уникають зобов'язань зі сплати податку на прибуток. Отже, Україна втрачає надходження до бюджету, зазначає прес-служба.

1 січня 2017 року Україна приєдналася до програми розширеного співробітництва в межах ініціативи Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Країни – члени ОЕСР розробили план дій для боротьби з розмиванням бази та виведенням прибутку з-під оподаткування (BEPS). Він містить 15 кроків, які стосуються різних сфер протидії агресивному податковому плануванню. Обов'язковими до виконання Україною (мінімальний стандарт плану дії BEPS) є чотири кроки:

  • удосконалення заходів боротьби з податковими зловживаннями;
  • недопущення зловживання пільгами, передбаченими двосторонніми угодами;
  • рекомендації про документації щодо трансферного ціноутворення та розкриття інформації стосовно країн;
  • удосконалення процедури взаємного узгодження шляхом вирішення спорів.

Підписавши та ратифікувавши конвенцію MLI, Україна одночасно виконає другий і четвертий кроки, заявили в міністерстві.

"Імплементація плану дій BEPS сприятиме гармонізації міжнародних податкових правил із більш як 70 країнами світу та створить більш прозоре податкове середовище. Підписавши конвенцію MLI, ми зможемо внести необхідні зміни до існуючих міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами", – сказала Маркарова.