Україна входить у світову кризу набагато міцнішою, ніж у 2008 році – Шмигаль
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може виграти від настання світової фінансово-економічної кризи.
Україна готова до ймовірної світової фінансової кризи, спровокованої епідемією коронавірусу. Як повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН", про це 11 березня на брифінгу за підсумками засідання уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Україна фактично стоїть на порозі [кризи], а в деяких країнах фінансово-економічна криза вже почалася. Україна в цю кризу світову входить набагато міцнішою, ніж, наприклад, у 2008 році. У нас як ніколи висока ліквідність у банках, високі золотовалютні запаси, є запас по бюджетному курсу. У нас доволі позитивний діалог із МВФ", – сказав прем'єр.
Він додав, що для українських експортерів "відкриваються додаткові можливості".
"Є ще ряд факторів: з одної сторони, це кризові речі, а з другої – це можуть бути можливості для нашого внутрішнього ринку і наших виробників. Я поки що не буду тішити, що ми виграємо від кризи, але з точки зору тих інструментів, які є в розпорядженні Міністерства фінансів, Мінекономіки, НБУ, ми готові зустріти фінансову кризу", – запевнив він.
Пширення коронавірусної інфекції COVID-19 почалося у грудні 2019 року в китайському Ухані. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила її пандемією.
Наприкінці січня компанія Moody's Analytics прогнозувала, що епідемія коронавірусної інфекції може стати "чорним лебедем" для світової економіки і завдати більшої шкоди, ніж фінансова криза 2008–2009 років. За даними Єврокомісії, Італії і Франції як найбільш постраждалим від коронавірусу країнам Європи може загрожувати рецесія.
Директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва вважає, що епідемія може сповільнити світову економіку на 0,1 процентного пункта за умови, що світ почне оговтуватися від наслідків спалаху хвороби у другому кварталі 2020 року.
Попередниця Георгієвої на посаді директора МВФ, нинішня голова Європейського центробанку Крістін Лагард заявляла, що Європі загрожує "потужний економічний шок", порівнянний із фінансовою кризою 2008 року, якщо країни Євросоюзу не вживатимуть термінових заходів у відповідь на поширення коронавірусної інфекції.