Українським інвесторам уряд теж надасть "інвестиційну няню" – пообіцяв Гончарук Ярославському
Зміни в Україні є вигідними для інвесторів, і тут можна починати великі проєкти, заявив під час "Українського сніданку" в Давосі власник і президент групи DCH, український бізнесмен Олександр Ярославський. Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, відповідаючи на запитання Ярославського, пообіцяв сприяння внутрішнім українським інвесторам.
В Україні помітні істотні зміни, що дає змогу реалізовувати у країні великі інфраструктурні проєкти. Про це під час сніданку в Українському домі в Давосі заявив власник і президент групи DCH, український бізнесмен Олександр Ярославський. Трансляцію проводив у YouTube канал in time Ukraine.
"Від себе можу сказати, що на 100% ситуація в Україні змінилася. Я буду говорити про конкретні речі: багато років ми намагалися почати будівництво аеропорту в місті Дніпро (ми б, звичайно, хотіли побудувати і в Донецьку), а цього року ми починаємо будівництво цього великого інфраструктурного об'єкта, і я сподіваюся, що це просто початок", – сказав бізнесмен.
Він додав, що планує інвестувати в розвиток української інфраструктури, і назвав Давос-2020 найпродуктивнішим для України.
Ярославський поставив запитання прем'єр-міністру Олексієві Гончаруку: "Я чув тут, що "дуже ніжно" ви будете ставитися до іноземних інвесторів – у них будуть "няні". Я хочу запитати у прем'єр-міністра: а будуть "няні" для місцевих інвесторів, чи буде ставлення до них таке саме, як до іноземних?".
Прем'єр у відповідь на запитання бізнесмена заявив, що кожен інвестор отримає в уряді "персонального менеджера" – "Investment Nanny" (інвестиційну няню. – "ГОРДОН"), а уряд готовий приймати сигнали від інвесторів про труднощі або протидію посадовців на місцях, але в майбутньому має намір створити чітку систему та прозорі процедури, які дадуть змогу Україні відмовитися від практики "ручного втручання" у вирішення питань інвесторів.
"Для тих, хто інвестує в Україну вже, ставлення має бути точно не гіршим, ніж до тих, кого ми хотіли б залучити. Звичайно, цей "Investment Nanny" – це такий маркетинг, щоб привернути увагу, – сказав Гончарук. – Я впевнений, що суть цього підходу вам усім добре зрозуміла. Ми хочемо, щоб у кожної людини, який інвестує в економіку, інвестує в нашу країну, був прямий контакт з урядом, якщо виникають якісь проблеми на місцях. Щоб не втрачати час, ми просимо вас – якщо ви готові інвестувати, розвивати нашу країну, будь ласка: у вас є можливість мати конкретного індивідуального менеджера в уряді, який буде вас чути, буде опікуватися вашими інвестиціями. Наша задача – не в ручному режимі вирішувати ваші проблеми, наше завдання – максимально швидко отримувати від вас сигнал, де система дає збій. Це той підхід, який ми зараз обрали і реалізуємо".
Напередодні в Давосі Ярославський взяв участь у засіданні Національної інвестиційної ради України і підтвердив журналістам з "Економічної правди", що купує в бізнесмена Віктора Пінчука банк "Кредит-Дніпро", а також розповів про перебіг реалізації своїх проєктів "Екополіс-ХТЗ" у Харкові, пише "Інтерфакс-Україна". У коментарі НВ він заявив, що має намір витратити на будівництво термінала в аеропорту Дніпра $70–80 млн.