Українці за кордоном заробили у 2018 році на 43% більше, ніж у 2017 році – звіт Нацбанку
У звіті про фінансову стабільність, оприлюдненому Національним банком України, ідеться, що вплив зарплати, виплаченої в Україні, на загальні доходи населення знизився, оскільки помітно зросли заробітки тимчасових трудових мігрантів, а також соцвиплати в результаті пенсійної реформи.
Протягом першої половини 2018 року обсяг зарплат, які українці отримали за кордоном, збільшився на 43%, а темпи приросту трудових мігрантів сповільнилися. Про це йдеться у звіті (.pdf) про фінансову стабільність, оприлюдненому Національним банком України.
У звіті йдеться, що вплив заробітної плати, виплаченої в Україні, на загальні доходи населення знизився, оскільки помітно зросли заробітки тимчасових трудових мігрантів, а також соціальні виплати в результаті пенсійної реформи.
"Обсяг зарплати, отриманої українцями за кордоном, збільшився на 43% порівняно з попереднім роком. Проте у 2018 році темпи приросту кількості трудових мігрантів з України сповільнюються, зокрема через насичення ринку Польщі. Це може обмежити зростання заробітків українців за кордоном та пом'якшити дефіцит на внутрішньому ринку праці, що, імовірно, уповільнить зростання зарплати в Україні", – повідомили у НБУ.
У Нацбанку зазначили, що після спрощення процедури працевлаштування українців в інших країнах кількість заробітчан може зрости.
"У майбутньому спрощення процедур для працевлаштування іноземців у європейських країнах може дати новий поштовх для посилення трудової міграції з України до Європи через разючу різницю в рівні зарплат", – ідеться у звіті НБУ.
Раніше у НБУ трудову міграцію називали одним з основних ризиків розвитку економіки України.
За оцінками Центру економічної стратегії, приблизно 4 млн українців є трудовими мігрантами. Тільки в Польщі, за інформацією посла України у Варшаві Андрія Дещиці, працює і проживає понад 1 млн українців.
Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко вважає трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після воєнної агресії. На його думку, міграцію українців зупинить підвищення середньої зарплати до 16 тис. грн.