У держсекторі фахівцям треба платити більше, ніж у середньому пропонують на ринку – Бородянський
Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що завдання держави – за три-чотири роки перейти до справедливого ринку оплати праці всіх держслужбовців.
У державному секторі України зарплати для фахівців мають бути вищими, ніж їм пропонують у бізнесі. Таку думку висловив 13 січня у Facebook міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський.
"Яку винагороду за свою роботу мають отримувати державні службовці в Україні? Звертаю увагу, що ми маємо говорити не про конкретні прізвища, а про посаду, яка відповідає певному набору професійних якостей і функціональним обов'язкам за рівнем посади. Якщо ми як суспільство хочемо залучати найкращих фахівців ринку, то державна служба має їм пропонувати винагороду не нижче середньої медіани ринку, а якщо ми дійсно хочемо найкращих, то вище того, що в середньому може запропонувати ринок", – написав міністр.
За його словами, станом на 2018 рік медіана ринку для генерального директора в Україні становить 212 000 грн, виконавчого директора – 191 000 грн, фахівця рівня експерта (який не має підлеглих) – 28 800 грн.
"Тепер порівняємо це з державним сектором. Посаду заступника міністра порівняно з посадою першого заступника генерального директора з групи посад "генеральні менеджери" як із найбільш відповідною за функціональними обов'язками і за рівнем посади в організації структури", – зазначив Бородянський.
Він вважає, що "державна служба має бути найпочеснішою роботою, куди зобов'язані залучати найкращих фахівців із ринку України".
"Щоб дійсно залучати найкращих, ми маємо пропонувати їм навіть кращі умови, ніж ті, які їм пропонують на ринку комерційних компаній. Такий максимально прозорий підхід не тільки буде запобігати корупційним ризикам, але і створювати здорову та якісну конкуренцію на ринку праці. Це стосується позиції будь-якого фахівця державної служби – експерта або спеціаліста з документообігу, будь-якого", – підкреслив міністр.
На його думку, критерій має бути один – "це мають бути найкращі фахівці на ринку".
"На державній службі наразі працює більше ніж 200 тис. людей. І завдання держави за три-чотири роки перейти до зрозумілого та справедливого ринку оплати праці всім державним службовцям. І в першу чергу – рядових працівників державного апарату. Тому що якщо в лікарні буде працювати найкращий головний лікар, але не буде кваліфікованих хірургів, то оперувати хворого не буде кому. Рівень якості управління завжди залежить у першу чергу від рядових співробітників. А підвищення якості управління – це величезний потенціал для розвитку економіки", – заявив Бородянський.
Він також назвав свою зарплату на посаді міністра.
"За 2019 рік я отримав 151 378 грн. Із них у вересні 7360 грн, у жовтні – 40 250 грн, у листопаді – 12 880 грн, у грудні – 90 888 грн. Тобто середня зарплата за місяць складала 37 844 грн без урахування податків", – пояснив Бородянський.
13 січня "Українська правда" з посиланням на дані електронного декларування та ЗМІ повідомила, що Бородянський у грудні 2019 року отримав зарплату в розмірі 112 904 грн, його перший заступник Анатолій Максимчук – 405 000 грн.