У МВФ заявили, що головні наслідки світової кризи 2008 року залишаються
У Міжнародному валютному фонді назвали повільне економічне зростання і зниження народжуваності головними наслідками світової кризи 2008 року.
Наслідки світової фінансової кризи 2008 року залишаються досі. Про це йдеться у дослідженні МВФ у межах жовтневого огляду "Перспективи світової економіки", опублікованому 3 жовтня.
У дослідженні вивчали вибірку зі 180 держав, яка охоплює країни з розвиненою економікою, країни з ринком, що формується, і країни з низькими доходами, з метою оцінити спад економічної активності за 10 років після кризи.
Серед головних наслідків МВФ називає повільне економічне зростання і зниження народжуваності.
"Обсяг виробництва у багатьох країнах усе ще нижчий від рівнів, яких було б досягнуто, якби виробництво зростало відповідно до тенденцій докризового періоду. Окрім того, є також ознаки, що криза має довготривалі наслідки для потенційного зростання з огляду на її вплив на рівні народжуваності і міграції, а також на нерівність у доходах", – ідеться в огляді.
У 2007–2008 роках у світі було зафіксовано останню глобальну фінансову кризу. Вона почалася з іпотечної кризи у США. Наслідками стало падіння світового ВВП (уперше після закінчення Другої світової війни) і зниження на 10% обсягів торгівлі на планеті.