В одному з приміщень Інституту Патона знайшли підпільну "фабрику" генерування біткоінів
У басейні, що не працює, однієї з будівель Інституту електрозварювання імені Патона виявили 200 одиниць комп'ютерного обладнання для генерування біткоінів.
На території державного підприємства "Лікувально-оздоровчий центр "ІЕЗ імені Патона" виявили підпільну "фабрику" для генерації (майнінгу) криптовалюти Bitcoin. Про це йдеться в постанові Святошинського районного суду Києва.
Слідчі Святошинського управління поліції та Служби безпеки України виявили в басейні, що не працює, одного з приміщень Інституту електрозварювання 200 одиниць комп'ютерного обладнання – так звані майнери.
Злочинне угруповання планувало обміняти отриману криптовалюту на електронні гроші офіційних платіжних систем, підробивши необхідні банківські документи. Після конвертації зловмисники могли б перевести кошти в готівку.
"Випуск і обіг грошових сурогатів криптовалюти Bitcoin на території України заборонений відповідно до ч. 2 ст. 32 закону України "Про Національний банк України", – зазначено в постанові суду.
Також створення Bitcoin порушує вимоги законів України "Про Національний банк України", "Про банки та банківську діяльність", статтю 9 закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні".
Біткоіни – електронна криптовалюта, яку використовують для обміну на товари чи послуги у продавців, які згодні її приймати. Її було створено у 2008 році анонімним математиком або групою математиків.
7 серпня курс біткоіна до долара оновив історичний максимум і подолав позначку $3400.
Майнінг – це процес створення нових біткоінів. Як пояснює "Медуза", "звичайні готівкові гроші створюють, карбуючи монети та друкуючи банкноти, а нові біткоіни з'являються, коли комусь удається розрахувати спеціальну математичну функцію (хеш-суму – унікальну контрольну суму), яка відповідає заздалегідь визначеним параметрам".