В ОПЕК погодили найбільше протягом 12 років скорочення видобутку нафти через коронавірус
Члени ОПЕК планують додатково скоротити видобуток нафти на 1,5 млн барелів на добу. Якщо план буде схвалено, то загальний обсяг скорочень становитиме 3,6 млн барелів на добу.
Організація країн – експортерів нафти погодила додаткове обмеження видобутку нафти на 1,5 млн барелів на добу через падіння попиту на нафту через коронавірус. Про це йдеться в заяві ОПЕК, опублікованій 5 березня.
В ОПЕК входять 14 нафтовидобувних країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Конго, Кувейт, Лівія, ОАЕ, Нігерія, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея та Еквадор.
Згідно з домовленостями, члени ОПЕК скоротять видобуток на 1 млн барелів на добу, а країни, які не входять в організацію, – на 500 тис. барелів на добу.
"Спалах COVID-19 серйозно негативно вплинув на прогнози світового економічного зростання і попиту на нафту у 2020 році, особливо в першому і другому кварталах. Прогнозують, що зростання світового попиту на нафту у 2020 році становитиме 480 тис. барелів на добу порівняно з 1,1 млн барелів на добу у грудні 2019 року", – повідомили в ОПЕК.
Очікують, що обмеження набудуть чинності 1 квітня, зазначає Forbes, і триватимуть до кінця червня.
Як пише Reuters, таке скорочення видобутку нафти є рекордним із часів фінансової кризи у 2008 році. Агентство уточнило, що якщо ОПЕК+ (тобто члени ОПЕК і союзники, зокрема Росія) схвалить план, то загальний обсяг скорочень становитиме 3,6 млн барелів на добу, або приблизно 3,6% світової пропозиції.
Міністри групи ОПЕК+ зустрінуться у Відні 6 лютого. Як зазначає S&P Global, доля угоди залежить від Росії. Міністр енергетики РФ Олександр Новак має прибути на зустріч в Австрії.
"У нас немає плану Б. Завтра усе залежатиме від згоди країн, які не входять в ОПЕК. Якщо вони не приймуть це, у нас не буде угоди", – цитує видання міністра нафти Ірану Біжана Зангане.
Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. У Китаї станом на 5 березня коронавірусом заразилися 80 409 осіб, 3012 із них померли. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, станом на 4 березня за межами Китаю зареєстровано 12 668 випадків зараження коронавірусом у 76 країнах, 214 осіб померли.