В ОПЕК погодили найбільше протягом 12 років скорочення видобутку нафти через коронавірус

В ОПЕК заявили, що спалах коронавірусу серйозно негативно вплинув на прогнози попиту на нафту до 2020 року
Фото: pixabay.com

Члени ОПЕК планують додатково скоротити видобуток нафти на 1,5 млн барелів на добу. Якщо план буде схвалено, то загальний обсяг скорочень становитиме 3,6 млн барелів на добу.

Організація країн – експортерів нафти погодила додаткове обмеження видобутку нафти на 1,5 млн барелів на добу через падіння попиту на нафту через коронавірус. Про це йдеться в заяві ОПЕК, опублікованій 5 березня.

В ОПЕК входять 14 нафтовидобувних країн: Алжир, Ангола, Венесуела, Габон, Іран, Ірак, Конго, Кувейт, Лівія, ОАЕ, Нігерія, Саудівська Аравія, Екваторіальна Гвінея та Еквадор.

Згідно з домовленостями, члени ОПЕК скоротять видобуток на 1 млн барелів на добу, а країни, які не входять в організацію, – на 500 тис. барелів на добу.

"Спалах COVID-19 серйозно негативно вплинув на прогнози світового економічного зростання і попиту на нафту у 2020 році, особливо в першому і другому кварталах. Прогнозують, що зростання світового попиту на нафту у 2020 році становитиме 480 тис. барелів на добу порівняно з 1,1 млн барелів на добу у грудні 2019 року", – повідомили в ОПЕК.

Очікують, що обмеження набудуть чинності 1 квітня, зазначає Forbes, і триватимуть до кінця червня.

Як пише Reuters, таке скорочення видобутку нафти є рекордним із часів фінансової кризи у 2008 році. Агентство уточнило, що якщо ОПЕК+ (тобто члени ОПЕК і союзники, зокрема Росія) схвалить план, то загальний обсяг скорочень становитиме 3,6 млн барелів на добу, або приблизно 3,6% світової пропозиції.

Міністри групи ОПЕК+ зустрінуться у Відні 6 лютого. Як зазначає S&P Global, доля угоди залежить від Росії. Міністр енергетики РФ Олександр Новак має прибути на зустріч в Австрії.

"У нас немає плану Б. Завтра усе залежатиме від згоди країн, які не входять в ОПЕК. Якщо вони не приймуть це, у нас не буде угоди", – цитує видання міністра нафти Ірану Біжана Зангане.

Спалах коронавірусної інфекції COVID-19 виник у грудні 2019 року в китайському Ухані. 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення. У Китаї станом на 5 березня коронавірусом заразилися 80 409 осіб, 3012 із них померли. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, станом на 4 березня за межами Китаю зареєстровано 12 668 випадків зараження коронавірусом у 76 країнах, 214 осіб померли.