У СБУ заявили, що припинили спробу російських військово-промислових компаній закупити в Україні високотехнологічну продукцію
Представники російських військово-промислових компаній хотіли придбати для потреб оборонного комплексу РФ продукцію одного із запорізьких підприємств, поінформували у Службі безпеки України.
Співробітники Служби безпеки України (СБУ) викрили спробу представників російських військово-промислових компаній придбати для потреб оборонного комплексу РФ продукцію одного із запорізьких підприємств, повідомила 28 листопада прес-служба СБУ.
"Правоохоронці встановили, що в умовах запроваджених Україною санкцій для забезпечення потреб збройних сил РФ військовою продукцією російські спецслужби розробили нелегальний механізм закупок товарів у нашій країні. Оперативники спецслужби задокументували, що у 2016 році через українські комерційні структури, підконтрольні громадянам РФ, організатори планували налагодити постачання до Росії високотехнологічного обладнання вітчизняного виробництва в обхід визначених державою обмежень. Ділки збиралися легально придбати товари подвійного призначення на фірмі-резиденті та переправити продукцію до країни-агресора", – заявили у спецслужбі.
За висновками профільних експертів, обладнання запорізького заводу можна використовувати у військовій промисловості.
Під час обшуків на підприємстві та у фігурантів справи вилучили зразки обладнання подвійного призначення, які передали на експертизу.
Кримінальне провадження відкрили за ст. 111 (державна зрада) і ст. 333 (незаконне вивезення за межі України сировини, матеріалів, обладнання, технологій для створення зброї, а також військової та спеціальної техніки) Кримінального кодексу України.
Україна припинила експорт до РФ товарів військового та подвійного призначення (за винятком космічної техніки) у зв'язку з російською агресією та анексією РФ Криму у 2014 році. Заборону закріплено указом президента України №691/2014 від 27 серпня 2014 року, який уводить у дію рішення РНБО України.
Уперше Київ увів санкції проти 105 компаній і 388 громадян, причетних до російської агресії, у 2015 році – через рік після того, як аналогічні заходи застосували США і ЄС. 17 жовтня 2016 року президент України продовжив попередні (з переліку виключили 41 фізичну особу й одну компанію) і затвердив додаткові санкції проти 335 фізичних і 167 юридичних осіб.
У травні 2017 року список оновили, до нього увійшло 468 юридичних та 1228 фізичних осіб.