В Україні покращилися умови для продовження валютної лібералізації – НБУ
У Національному банку України повідомили, що й далі продовжуватимуть послаблювати та припиняти дію заходів захисту в межах валютної лібералізації.
Від початку року в Україні було пом'якшено або припинено дію понад 30 валютних обмежень, повідомляє пресслужба Національного банку України (НБУ).
У першому півріччі 2019 року продовження валютної лібералізації сталося завдяки низці чинників, серед яких стійке зростання економіки України, прийнятні показники платіжного балансу, достатній обсяг міжнародних резервів для виконання зобов'язань України, дедоларизація державного боргу, а також зниження інтенсивності воєнного конфлікту на сході країни, стабільна робота банківської системи та поліпшення економічних очікувань.
"Національний банк у міру поліпшення макроекономічної ситуації та з урахуванням оцінки ефектів від уже знятих обмежень на валютному ринку продовжуватиме послаблювати та припиняти дію заходів захисту. Кінцева мета валютної лібералізації – забезпечення режиму вільного руху капіталу без будь-яких обмежень", – зауважили у прес-службі НБУ.
18 червня НБУ скасував вимогу обов'язкового продажу валютного виторгу, норма, яка зобов'язувала підприємців продавати 30% валютного виторгу на міжбанківському валютному ринку, припинила діяти із 20 червня.
1 липня було скасовано ліміт на фінансування представництв українського бізнесу за кордоном.
Нацбанк також спростив реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами. Окрім того, НБУ скасував заборону розрахунків у готівковій іноземній валюті для оплати фізичними та юридичними особами консульських зборів за легалізацію товаросупровідних документів у країнах, що не приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961-го.
Перелік операцій, які дозволено проводити в іноземній валюті на території України, доповнено операціями між фінансовою установою та Кабінетом Міністрів України в межах міжнародних договорів про кредити, гранти, позики. Національний регулятор також удосконалив ризик-орієнтований нагляд іноземних банків, перекази яким здійснюють українські компанії.
Із 10 липня Національний банк України скасував усі обмеження на репатріацію дивідендів для поліпшення інвестиційного клімату.
Загалом від початку року Національний банк скасував уже понад 30 обмежень на валютному ринку. У НБУ запевнили, що валютна лібералізація триватиме у міру поліпшення макроекономічної ситуації. Її кінцева мета – вільний рух капіталу.