Від імені Зеленського шахраї вимагали $570 тис. за призначення на посаду в "Укроборонпром" – Матіос
Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос підкреслив, що чоловік, у якого вимагали хабар шахраї, що назвалися довіреними особами президента Володимира Зеленського, звернувся не в НАБУ, а у військову прокуратуру.
30 серпня неподалік від Офісу президента України затримали групу шахраїв, які вимагали хабар за призначення на посаду, назвавшись довіреними особами президента Володимира Зеленського. Про це у Facebook повідомив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.
"Група недешевих і непростих шахраїв у складі чотирьох осіб за попередньою змовою між собою в період із липня 2019-го по 30 серпня 2019-го, представляючись довіреними особами президента держави, які призначені та перебувають на керівних посадах Офісу президента України, вимагали від колишнього співробітника ДП "Укрспецекспорт" передати їм грошові кошти у сумі $570 тис. за вирішення на вищому державному рівні питання про призначення цієї особи на керівну посаду до державного концерну "Укроборонпром", – написав він.
Головний військовий прокурор підкреслив, що чоловік, у якого вимагали гроші, звернувся не в Національне антикорупційне бюро "або інший правоохоронний орган", а саме у військову прокуратуру.
"Напевно, знав, що нас скоро ліквідують за непотрібністю. Однак 30 серпня під час передачі частини суми в одному з офісів навпроти будівлі Офісу президента на вул. Банковій у розмірі $250 тис. зазначені шахраї були затримані співробітниками військової прокуратури, слідчим територіального управління ДБР [Державного бюро розслідувань] у Києві за участю оперативників СБУ", – зазначив Матіос.
За його словами, затриманих підозрюють у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах) КК України.
Військова прокуратура є структурним підрозділом Генеральної прокуратури України. Вона займається наглядом за виконанням законів у Збройних силах України (ЗСУ), Державній прикордонній службі, Нацгвардії, Військовій службі правопорядку ЗСУ, СБУ та інших військових формуваннях.
6 серпня на той момент заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка (зараз він генеральний прокурор) заявив, що не бачить необхідності в існуванні військової прокуратури.