Вірус Petya завдав шкоди комп'ютерам більш ніж у 60 країнах
За оцінкою експертів, економічні втрати від епідемії вірусу Petya.A і його попередника WannaCry у всьому світі можуть становити $8 млрд, повідомляє Reuters.
Комп'ютерний вірус Petya.A завдав шкоди компаніям в усьому світі і поширився на більш ніж 60 країн, порушивши роботу портів у Мумбаї (Індія) і Лос-Анджелесі (США), а також зупинивши роботу шоколадної фабрики в Австралії, повідомляє Reuters.
Компанія з оцінки ризиків Cyence підрахувала, що економічні втрати від атаки вірусу Petya.A цього тижня і вірусу WannaCry, який поширився раніше, імовірно, становитимуть $8 млрд.
Як зазначає агентство, вірус закрив систему бронювання вантажів у данському судноплавному гіганті Maersk, що спричинило перевантаженість в їхніх портах по всьому світу. Компанія повідомила, що система відновила свою роботу лише пізно ввечері в середу.
Американська компанія доставки FedEx заявила, що її підрозділу TNT Express було завдано значної шкоди через атаку, що особливо позначилося на роботі портів в Аргентині.
За даними розробника антивірусного програмного забезпечення ESET, понад 80% усіх випадків зараження зафіксовано в Україні, приблизно 10% – в Італії.
Атака вірусу розпочалася 27 червня в Україні й розповсюдилася по всьому світу. В Україні "вірус-здирник" паралізував роботу комп'ютерних мереж у банках, ЗМІ, торговельних організаціях.
Назва вірусу, що шифрує файли на жорсткому диску всіх комп'ютерів у зараженій мережі, – Petya.A.
У кіберполіції України заявили, що атака почалася через оновлення програми електронного документообігу M.E.Doc. Розробники програми у відповідь сказали, що заяви кіберполіції помилкові.
Однак 28 червня у Microsoft підтвердили, що процес зараження був запущений після оновлення M.E.Doc.
Поширення Petya.A було політично мотивованим, уважає експерт із комп'ютерних систем із Великої Британії Алан Вудворд. "Атака сталася не через вимогу грошей, а з метою уразити Україну й тих, чий бізнес пов'язаний із цією країною", – заявив він.