Влада переконує іноземців вкладати гроші у країні, де протягом 15 років суди не можуть ухвалити рішення щодо "Корвалолу" – журналіст Руденко
Інвестора передусім цікавить, чи справедливий у державі суд і чи поважають у ній чужу власність, зокрема й інтелектуальну, заявив журналіст Сергій Руденко.
На інвестиційному форумі RE:think. Invest in Ukraine у Маріуполі українська влада переконує іноземців вкладати гроші в Україну, але країна, у якій вітчизняний виробник роками відстоює своє право на власність, утрачає свою привабливість для іноземців. Про це на своїй сторінці у Facebook написав 29 жовтня журналіст Сергій Руденко.
"Сьогодні в Маріуполі розпочинається інвестиційний форум RE:think. Invest in Ukraine, на якому українська влада переконуватиме іноземців вкладати гроші в Україну. Очевидно, буде багато пафосних і гучних заяв. Утім, за цим парадним, де висять кольорові кульки і грає оркестр, інвестора перш за все цікавить, чи справедливий у державі суд та чи поважають у ній чужу власність (у тому числі й інтелектуальну)", – зазначив він.
Журналіст навів приклад компанії "Фармак", яка протягом 15 років відстоює в судах свої права на торговельну марку "Корвалол".
"От подивляться вони, приміром, на те, як 15 років компанія "Фармак" намагається захистити своє право на виробництво "Корвалолу", і подумають про Україну бозна-що. Цей препарат був винайдений і запущений ще у 1959 році, коли "Фармак" ще називався Київським хіміко-фармакологічним підприємством імені Ломоносова. 23 роки тому підприємство отримало свідоцтво на торговельну марку "Корвалол", що дало йому право випускати ліки під цією торговельною маркою в Україні та за кордоном. Але ось 15 (!!!) років "Фармак" змушений відстоювати своє право у судах. Бо 2002 року "Корвалол" узялася виробляти "Дарниця", – заявив Руденко.
На думку журналіста, країна, у якій вітчизняний виробник роками відстоює своє право на власність, утрачає привабливість для іноземців.
"І про це повинні пам’ятати всі. У тому числі й ті, хто може змінити ситуацію на краще. Варто лише захотіти", – підкреслив автор.
Судовий спір між фармвиробниками "Фармак" і "Дарниця" триває із 2004 року. У 2017-му Апеляційна палата Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) визнала позначення "Корвалол Corvalolum" добре відомим стосовно "Фармаку".
У 2018 році це рішення скасував Київський апеляційний господарський суд з апеляційною скаргою "Дарниці". "Фармак" звернувся у Верховний Суд, 25 червня Велика палата суду ухвалила рішення скерувати справу на повторний розгляд у суд першої інстанції.
Виробляти ліки "Корвалол" може будь-яка фірма, але вона має це робити під власною торговельною маркою, заявляв директор із правового забезпечення АТ "Фармак" Дмитро Таранчук.