Власник Миколаївського суднобудівного заводу Капацина заявив, що підприємство довели до банкрутства російські власники
У 2008 році власником Миколаївського суднобудівного заводу "Океан" став російський бізнесмен, колишній міністр енергетики РФ Ігор Юсуфов, і його команда почала навмисно банкрутити підприємство, стверджує нинішній власник заводу Василь Капацина.
Власник Миколаївського суднобудівного заводу "Океан" Василь Капацина заявив, що може документально підтвердити, що завод довели до банкрутства колишні російські власники. Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ", опублікованому 23 січня на каналі видання в YouTube.
За словами бізнесмена, у 2008 році власником заводу став російський бізнесмен, колишній міністр енергетики РФ Ігор Юсуфов. У 2009–2011 роках нові власники довели завод "Океан" до банкрутства, стверджує він.
“Що робила команда Юсуфова? Отримуючи замовлення від "Газпрому" на будівництво суден (будівництво фінансували з офшорних компаній Юсуфова), гроші за кредитними договорами реєстрували як інвестиції, але все до останнього цента витрачали на будівництво суден. Потім судна за готовністю передавали замовнику – "Газпрому". Але гроші на завод “Океан" не надходили. Гроші надходили на спеціально створену компанію "Океан Фінанс", зареєстровану в Москві", – заявив він.
Капацина стверджує, що у нього є документальне підтвердження, що команда Юсуфова діяла так навмисно, щоб збанкрутити підприємство.
"Але найцікавіше, що в мене є документальне підтвердження, коли один із віцепрезидентів заводу доповідає "шановному Ігорю Хануковичу" (панові Юсуфову): все, що пов'язано з питаннями організації банкрутства заводу, – і перераховує всі пункти – виконано. За кілька місяців він говорить, що потрібно негайно починати "кероване банкрутство", – заявив бізнесмен.
За його словами, до 2011–2012 років заборгованість заводу перед офшорними компаніями Юсуфова становила €65 млн.
“Усі ці гроші вивели за межі, а завод "поклали". Той, хто займається серйозним бізнесом, просто розуміє, що це найглибше банкрутство. Я досі не можу зрозуміти: чи шукають тих, хто довів до банкрутства? Я показував ці документи в Генеральній прокуратурі... Ось хто довів до банкрутства. Я буду щасливий, якщо Генпрокуратура посадить Юсуфова в українську в'язницю", – підсумував він.
ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" (до квітня 2011 року – "Вадан Ярдс Океан", до грудня 2008-го – Damen Shipyard's Okean, до лютого 2001-го – "Суднобудівний завод "Океан") спеціалізувалося на виробництві і ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн, писало агентство “Інтерфакс-Україна".
13 січня 2020 року Печерський райсуд Києва за клопотанням Офісу генпрокурора заарештував цілісний майновий комплекс заводу "Океан" у кримінальному провадженні за фактом доведення підприємства до банкрутства та незаконного заволодіння його майном. В Офісі генпрокурора заявляли, що клопотання подано "з метою збереження майна цього стратегічного для держави підприємства і запобігання подальшим спробам його незаконного відчуження".
Капацина підкреслював, що "Океан" перейшов у приватну власність ще у 2000 році, коли підприємство на відкритому конкурсі купила нідерландська компанія Damen. "20 років цей завод є приватним активом. Я дивуюся ілюзорним речам, які заявляють високопоставлені правоохоронці про спроби повернення приватного активу в державну власність", – сказав бізнесмен в інтерв'ю "Цензор.НЕТ".
На пресконференції 15 січня Капацина заявив, що відповідальність за можливе зупинення роботи заводу "Океан" і звільнення співробітників буде на Офісі генпрокурора та особисто генпрокурорі Руслані Рябошапці.