Із 1 серпня Україна вводить спеціальні мита на всі російські товари, крім "чутливого" імпорту
Мита не буде введено на такі російські товари, як вугілля, кокс, бензин, скраплений газ та фармацевтичну продукцію, повідомили в Кабміні України.
Україна вводить спеціальні мита на російські товари. Відповідне рішення Кабмін України ухвалив 15 травня, повідомила його прес-служба.
Мита вводять на всі товари із РФ, виняток становить "чутливий імпорт", такий як вугілля, кокс, бензин, скраплений газ та фармацевтична продукція.
"Із 1 серпня 2019 року під час ввезення на митну територію України товарів походженням із Російської Федерації, незалежно від інших видів мита, запроваджується спеціальне мито у відсотках до митної вартості товарів за визначеними ставками", – ідеться в повідомленні.
Мита акумулюватимуться у спеціальному фонді держбюджету, їх спрямують на заходи з імпортозаміщення.
15 травня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що у відповідь на дії РФ Україна введе ембарго на деякі товари та спеціальні мита. Зокрема, Україна ввела ембарго на російські цемент і фанеру.
Росія із 2016 року скасувала режим зони вільної торгівлі щодо України і ввела продовольче ембарго. Це рішення керівництва РФ стало реакцією на початок дії із 1 січня зони вільної торгівлі між Україною і Європейським союзом. Українська влада у відповідь ввела дзеркальні торгові санкції проти РФ, які щорічно переглядають і доповнюють.
10 квітня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив розширення переліку товарів із Росії, на постачання яких в Україну введено ембарго. У санкційний перелік занесли банки для консервування, формалін, пружини для візків вантажних вагонів тощо.
У відповідь на рішення українського Кабміну 18 квітня на засіданні уряду прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія забороняє експорт нафти і нафтопродуктів в Україну. За його словами, із 1 червня нафту, нафтопродукти і вугілля можна буде ввезти за наявності відповідного дозволу.
За даними директора української консалтингової групи "А-95" Сергія Куюна, нафтогазова компанія "Роснефть" уже дістала такий дозвіл.