Із 1 травня в Україні нараховуватимуть пеню на протерміновані борги з комунальних послуг

Пеню нараховуватимуть лише в разі несвоєчасної оплати послуг ЖКГ
Фото: pixabay.com

Починаючи з першого дня після останнього дня кінцевого терміну внесення плати за житлово-комунальні послуги, на борг за комунальні послуги нараховуватиметься пеня, яка не може перевищувати 0,01% від суми боргу на добу і 100% суми боргу загалом.

В Україні набула чинності низка положень нової редакції закону "Про житлово-комунальні послуги". Він мав набути чинності 10 червня 2018 року, однак Верховна Рада України відтермінувала деякі положення до 1 травня 2019 року. Зокрема, набула чинності норма про нарахування пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. Із текстом закону можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України.

У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплатити пеню на борг у розмірі, встановленому договором. Пеня не може бути вищою ніж 0,01% від суми боргу за кожен день протермінування; отже, пеня за борг за рік становитиме 3,65%. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

Пеню починають нараховувати з першого дня після останнього дня кінцевого терміну внесення плати за житлово-комунальні послуги.

24 квітня Міністерство соціальної політики повідомило, що 25% українців, які отримали монетизовані субсидії, так і не сплатили комунальних послуг.

Із 1 січня 2019 року в Україні почав діяти перший етап монетизації субсидій. На першому етапі вона торкнеться орієнтовно 100–150 тис. домогосподарств, які звернуться по субсидії з новим пакетом документів. Другий етап розпочнеться із 1 травня і стосуватиметься домогосподарств, яким призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року. Третій етап розпочнеться із жовтня 2019 року, тоді і відбудеться повний перехід на монетизацію.

Уряд України в березні 2019 року скерує 5,7 млрд грн на виплату субсидій у грошовій формі, повідомляв міністр соцполітики Андрій Рева.