Заступник голови МВФ Ліптон заявив, що Україна має скористатися позитивною динамікою у внутрішній економіці для завершення реформ

Порошенко зустрівся з Ліптоном
Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко та заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон обговорили виконання Меморандуму про економічну та фінансову політику в контексті надання чергового траншу Україні.

Під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон заявив, що Україна для завершення реформ має скористатися позитивною динамікою у внутрішній економіці. Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента.

Співрозмовники обговорили стан упровадження освітньої, медичної та пенсійної реформ. Порошенко зазначив, що особливо важливе створення ефективної системи боротьби з корупцією в Україні.

Мова йшла про перспективи виконання Меморандуму про економічну та фінансову політику в контексті надання чергового траншу Україні в межах програми механізму розширеного фінансування.

Ліптон прибув до Києва 12 вересня, в Україні він пробуде до 14 вересня.

Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF, у березні 2015 року.

У квітні 2017 року Фонд виділив Україні четвертий транш у розмірі $1 млрд.

У травні у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми EFF очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної та пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.

Останній, п'ятий, транш фінансової допомоги було заплановано на червень–липень 2017 року.

У липні прем'єр Гройсман повідомив, що наступний транш фінансової допомоги для України від МВФ у розмірі $1,9 млрд буде відкладено до кінця 2017 року.

Причиною затримки стало те, що Верховна Рада не встигла ухвалити необхідних для виділення кредиту законопроектів до початку літніх канікул.

У вересні міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що проведення земельної реформи більше не є обов'язковою умовою для отримання чергового траншу.