14,6 млрд м³ газу та 1,5 млн тонн вугілля. Шмигаль заявив, що в Україні досить ресурсів для проходження опалювального сезону

Шмигаль: Відносно м'яка осінь та економія енергоресурсів усе ще дозволяє нам закачувати газу більше, ніж ми його відбираємо з газосховищ
Фото: kmu.gov.ua
В Україні досить газу та вугілля для проходження опалювального сезону. На цьому наголосив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 8 листопада, повідомила його пресслужба.

"Закачування газу в наші газосховища також продовжується. Відносно м'яка осінь та економія енергоресурсів усе ще дозволяє нам закачувати газу більше, ніж ми його відбираємо з газосховищ. Станом на сьогодні в запасах у нас є 14,6 млрд м&³3; газу. 98% цього ресурсу – це український газ, і 2% належить нерезидентам", – сказав глава уряду.

За його словами, державна компанія "Укргазвидобування" за дев'ять місяців цього року видобула приблизно 10 млрд м&³3; природного газу, що на 2% менше, ніж було видобуто за цей самий період минулого року.

"На складах ТЕС і ТЕЦ маємо 1,5 млн тонн вугілля, що майже вдвічі більше, ніж необхідні гарантовані запаси. Тому ресурсів накопичено достатньо, і ключовим викликом залишаються саме навмисні пошкодження енергетичної інфраструктури Росією", – розповів прем'єр.

Він зазначив, що в Україні до теплопостачання під'єднано орієнтовно 60% усіх об'єктів.

Контекст:

4 жовтня Шмигаль попереджав, що опалювальний сезон 2022/2023 стане найскладнішим в історії України. Він закликав українців заощаджувати взимку енергоресурси та своєчасно оплачувати послуги.

Президент Володимир Зеленський також говорив, що через агресію Росії це буде "найскладніша зима за всі роки незалежності".

Неприфронтові громади України готові до опалювального сезону майже на 100%, оголошував Шмигаль 18 жовтня. 21 жовтня у Мінрегіоні розповіли, що 18 областей України повністю готові до опалювального сезону.

У Мінрегіоні заявляли, що в більшості областей України опалювальний сезон почнеться наприкінці жовтня. У Києві опалювальний сезон розпочали із 20 жовтня.

У жовтні Росія активізувала атаки на об'єкти інфраструктури по всій Україні. Унаслідок обстрілів в Україні пошкоджено приблизно 40% енергетичної інфраструктури, повідомили 19 жовтня у Міненерго. У країні почали тимчасово вимикати електроенергію.