30 посадовців по всій Україні дістали підозри у справі про розкрадання 138 млн грн, виділених на потреби армії – ОГП
Українські правоохоронці провели масштабну спецоперацію з викриття організаторів і учасників схем із розкрадання 138 млн грн бюджетних коштів, виділених для забезпечення потреб Збройних сил України: викрито 30 осіб. Про це 19 липня в Telegram повідомив Офіс генерального прокурора України.
Причетність до розкрадань коштів правоохоронці інкримінують службовцям квартирно-експлуатаційних підрозділів спільно з представниками комерційних структур майже в усіх регіонах України.
"Серед підозрюваних – три начальники квартирно-експлуатаційних управлінь у місті Харкові, у Миколаївській і Дніпропетровській областях, сім начальників квартирно-експлуатаційних відділів у Кропивницькому, Чернігові, Львові, на Прикарпатті, у Житомирській, Волинській і Луганській областях, а також представники комерційних структур", – ідеться в повідомленні.
За словами прокурорів, посадовцям інкримінують розтрату й привласнення коштів під час закупівель за завищеними цінами паливної деревини для потреб оборони, електроенергії, природного газу, меблів для армії, проведення будівельних робіт на об’єктах військової інфраструктури, а також зловживання службовим становищем, недбале ставлення до військової служби, створення, керівництво злочинною організацією й участь у ній.
"Одному з підозрюваних – начальнику регіонального КЕВ інкриміновано незаконне набуття активів на суму 11,7 млн грн у вигляді комерційного майна, земельних ділянок, інших засобів і речей через оформлення їх на довірену особу", – зазначено в повідомленні.
Державне бюро розслідувань повідомило, що чиновник, згідно з посадовими обов'язками, контролював закупівлі й обслуговування військового майна регіону. За даними Zaxid.net ідеться про начальника квартирно-експлуатаційного відділу військової частини Анатолія Нанівського.
"Він оформив солдатом близького родича дружини до однієї з частин ЗСУ Львова. Згодом солдат став власником житлового будинку й земельної ділянки в селі Брюховичі Львівського району, ринкова вартість яких орієнтовно складає $300 тис. Доходи, які б дозволяли здійснити будівництво такої коштовної нерухомості й проведення у ній ремонтних робіт, у родича фігуранта були відсутні. Тому він нібито взяв позику $100 тис. у доньки посадовця, яка є студенткою місцевого вишу, але ці кошти посадовець в декларації не вказав", – ідеться в повідомленні ДБР.
За даними правоохоронців, за схожою схемою було придбано квартиру у Львові площею майже 100 м&³2;.
Раніше NGL.media повідомляло, що Нанівський нібито одержує хабарі від підрядників на ремонтах і постачанні товарів для військових частин, а свої неофіційні доходи вкладає в придбання нерухомості.
У ДБР додали, що на автомобіль, квартиру та земельну ділянку з будинком чиновника накладено арешти. Його повідомили про підозру в незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України) та обрали запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю внесення 3 млн грн застави.
Загалом у межах слідства правоохоронці провели понад 70 обшуків у приміщеннях структурних підрозділів територіальних КЕУ та підприємств по всій території України, зазначили в ОГП.