Адміністрація Байдена хоче встигнути передати Україні допомогу на $6 млрд до інавгурації Трампа – ЗМІ

У Білому домі вважають, що новий президент припинить постачання зброї Києву, пояснив репортер
Фото: EPA (архів)

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена планує "терміново" передати Україні допомогу на $6 млрд, яка залишилася для її підтримки. Про це 6 листопада повідомило Politico з посиланням на двох представників адміністрації.

Ідеться про залишки квітневого пакету допомоги Україні на суму $61 млрд, із яких $23,2 млрд мали передати на поповнення американських озброєнь і запасів – оборонних товарів і послуг, наданих Україні.

Видання зазначає, що в Білому домі хочуть передати залишки цієї допомоги до інавгурації Дональда Трампа, який переміг на президентських виборах від Республіканської партії, через побоювання, що після його приходу до влади Вашингтон припинить військову допомогу Києву.

За словами співрозмовників, одна з головних перешкод для швидкої реалізації цього плану полягає в тому, що США можуть доправляти лише те обладнання, яке "вже є на полицях", щоб не нашкодити власній обороноздатності. Попри те, що виділені кошти компенсують Пентагону вартість техніки, вони залежать від швидкості виробництва артилерійських снарядів або укладання контрактів на їхню заміну.

Контекст:

Трамп неодноразово говорив, що в разі обрання главою держави закінчить війну Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни протягом доби). Водночас він ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ та України.

10 вересня під час дебатів між кандидатами у президенти Трамп сказав, що "закінчити війну в Україні – в інтересах Америки". На думку кандидатки від демократів Камали Гарріс, Трамп просто планує "здатися".

Однак голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер припустив, що перемога Трампа на виборах президента навряд чи призведе до припинення американської допомоги Україні у війні з Росією. Бауер зазначив, що "політики, котрі беруть участь у виборах, кажуть речі, які не обов'язково стануть політикою їхнього уряду, якщо вони переможуть на виборах".