Адміністрація Трампа презентувала план "найбільшої податкової реформи"
У США збираються радикально скоротити ставки податку на прибуток бізнесу, прибутковий податок для фізичних осіб. Крім того, адміністрація президента Дональда Трампа обіцяє вивести з-під оподаткування зарубіжний прибуток американських корпорацій і скасувати податок зі спадщини та подарунків.
Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа презентувала план податкової реформи, яка передбачає "найбільше скорочення податків" в історії країни. З деталями плану під час брифінгу 26 квітня громадськість ознайомили міністр фінансів США Стівен Мнучин і головний економічний радник Білого дому Гері Кон. Стенограму брифінгу опублікували на сайті Білого дому.
Згідно з планом, пропонують радикально скоротити податок на прибуток бізнесу і вивести з-під оподаткування зарубіжний прибуток американських корпорацій.
Податок на прибуток хочуть скоротити з 35% до 15%. Причому за ставкою 15% будуть платити і структури партнерств з обмеженою відповідальністю, які зараз федеральним податком на прибуток не обкладені. Доходи таких компаній входять в особисті податкові декларації їх власників.
Скорочення податків на бізнес буде частково профінансовано завдяки разовому зниженому податку на прибуток американських корпорацій, репатрійований з-за кордону. Зараз американські компанії зобов'язані платити 35% податку з прибутку, отриманого по всьому світу, але податок із зарубіжного прибутку може бути відкладений доти, доки компанія не поверне цих грошей у США.
Також влада обіцяє вивести з-під оподаткування зарубіжний прибуток американських корпорацій. Водночас Мнучин не назвав імовірного розміру разового податку на зарубіжну прибуток. Міністр фінансів лише сказав, що це буде "дуже конкурентоспроможна ставка, яка дасть змогу повернути трильйони доларів".
У планах – зниження максимально можливої ставки прибуткового податку для фізичних осіб, скасування податку зі спадщини та подарунків.
Зокрема, уряд Трампа пропонує спростити стягнення прибуткового податку і залишити тільки три ставки — 10%, 25% і 35%. За поточним законодавством подружжя, яке заробляє на двох понад $471 тис. на рік, сплачує 10% податків із перших $18,7 тис., 15% із наступних $57,2 тис., 25% — із наступних $77,2 і т. д. Загалом сім ярусів із максимальною ставкою 39,6%.
Адміністрація також пообіцяла збільшити практично удвічі так зване стандартне податкове відрахування, так що сімейна пара буде звільнена від оподаткування перших $24 тис. з їхнього сумарного річного доходу. "По суті, ми вводимо нульову ставку податку — так, нульову ставку для перших $24 тис., які заробляє подружжя", — підсумував Гері Кон.