Argentem Creek Partners організував кампанію з дезінформації проти GNT Group – директор із політики "Комітету за конструктивне завтра"

Зерновий термінал простоював шість місяців із початку війни
Фото: agroportal.ua

Американський гедж-фонд Argentem Creek Partners (ACP) організував багатомовну й багатонаціональну кампанію з дезінформації у пресі проти законних власників GNT Group – компанії, яка експлуатує зерновий термінал в Одеському порту. Про це заявив у статті для видання International Business Times директор із політики "Комітету за конструктивне завтра" (CFACT) Дагган Фланакін.

Він стверджує, що ACP намагається захопити компанію, яка стала регіональним лідером у сфері оброблення та зберігання сільськогосподарської продукції через свою мережу внутрішніх відділень і розширила місткість Одеського зернового термінала з 90 тис. метричних тонн до 200 тис. Наразі GNT Group зіткнулася із проблемами в управлінні й розширенні свого бізнесу.

Фланакін зазначає, що у грудні 2019 року GNT Group підписала угоду з Argentem Creek Partners на суму $75 млн, але коли в Україну вторглися російські збройні сили, Одеса опинилася також під атакою і відтоді зазнає численних ракетних обстрілів. У підсумку зерновий термінал простоював шість місяців, поки за участю ООН не підписали "зернову угоду" і ланцюжок постачань агробізнесу не почав знову працювати. Ці обставини завадили GNT Group погасити свої борги, пише експерт.

Після відновлення роботи порту керівництво GNT ухвалило рішення про виділення частини сховищ третім сторонам, які внесли передоплату за зберігання і сплату стивідорних зборів у розмірі $17 за тонну зерна.

GNT Group запропонувала Argentem одноразовий платіж у розмірі від $10 млн до $15 млн, щоб продемонструвати сумлінність, а потім  50% щомісячного прибутку GNT (приблизно $4 млн на місяць), щоб дати можливість ACP окупити свої інвестиції у відсотки й основну суму боргу. Але 20 грудня Argentem відхилив пропозицію.

Тоді, коли GNT Group відновлювала свої можливості погашати кредити, представник Argentem нібито поїхав до Відня і провів таємні зустрічі як з українськими бізнесменами, так і з політиками щодо їхнього кредиту в Україні, після чого ініціював раптову процедуру арешту активів, пише автор.

Фланакін стверджує, що Argentem організував кампанію з дезінформації, яку, за його словами, поширюють люди Катерини Засухи – української підприємниці, власниці видання "Борг Експерт" і дружини Валентина Засухи – адвоката компанії Hillmont Partners, яка допомагає ACP захопити активи GNT Group.

Контекст:

У компанії повідомляли, що кредит у розмірі $75 млн у ACP отримали 2019 року під заставу корпоративних прав, вартість яких у рази перевищувала цей кредит. А в Innovatus – 2021 року на $20 млн під заставу подвійного покриття зерном і корпоративними правами. Через війну з Росією їхнє погашення було ускладнене, але з початком роботи "зернового коридору" з'явилися можливості розрахунків за кредитами. Наприкінці грудня кредитори, у розпал роботи "зернового коридору", несподівано розпочали примусове стягнення боргів, заявили власники GNT Group Володимир Науменко та Сергій Гроза.

17 лютого 2023 року Печерський районний суд Києва ухвалив постанову на користь ТОВ "Олімпекс Купе Інтернейшнл", підприємства українського холдингу GNT Group. Своїм рішенням суд задовольнив заяву компанії та скасував заходи щодо забезпечення позову проти неї.