Аргументи "Укрзалізниці" на користь підвищення тарифів – це аргументи рекету з 90-х – експерт
Конструктивного діалогу з "Укрзалізницею" щодо формування тарифів не виходить, заявив голова Асоціації власників вагонів Олександр Криворучко.
Голова Асоціації власників вагонів Олександр Криворучко назвав аргументацію "Укрзалізниці" на користь підвищення тарифів "аргументами рекету з 90-х: є гроші – плати". Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "112 Україна".
"Із боку вантажовідправників до "Укрзалізниці" нормальне питання: обґрунтуйте ваші потреби, покажіть, що ці гроші ви витратите ефективно, що більше немає варіантів знайти ці суми, окрім як тільки піднявши тариф. Але "Укрзалізниця" знову маніпулює, і це видно в цьому повідомленні про прив'язку [тарифів] до долара. Конструктивного діалогу не виходить", – сказав Криворучко.
За його словами, прив'язування тарифів до курсу долара є абсолютно необґрунтованим.
"Основні витрати "Укрзалізниці" – оплата праці. Оплата праці працівників здійснюється в національній валюті – гривні... Також розрахунки "Укрзалізниці" показують, що тариф на доставку щебеню знизився із $250 у 2013 році до $139 у 2019-му. Але хіба виробник щебеню якось виграв від цього зниження? Щебінь продається всередині України за національну валюту (так само, як і послуги "Укрзалізниці"). Таким чином, очевидно, що "Укрзалізниця" як монополіст не прагне враховувати інтереси своїх клієнтів", – уважає Криворучко.
1 лютого 2019 на сайті Міністерства інфраструктури України було оприлюднено проект внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2009 року №1392, яка змінює принципи регулювання тарифів на залізничні перевезення і вводить автоматичну індексацію тарифів "Укрзалізниці".
Також було опубліковано проект наказу "Про проведення щорічної автоматичної індексації", яким передбачено зростання тарифу 2019 року на індекс промислових цін 2018-го (14,2%) і щоквартальну автоматичну індексацію (2,5%).
Керівники промислових асоціацій у листі віце-прем'єр-міністру Володимирові Кістіону, першому віце-прем'єру – міністру економічного розвитку і торгівлі Степану Кубіву, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну заявили, що ця ініціатива має ознаки зловживання монопольним становищем.