Арістов: Бюджет розроблено з огляду на те, що бойові дії триватимуть увесь 2023 рік
Він зазначив, що зазвичай бюджет розробляють з урахуванням макропрогнозу Національного банку, але цьогоріч оцінити його точність "неможливо". Навіть у Міжнародного валютного фонду немає стандартної фінансової моделі, за якою можна виміряти і спрогнозувати показники у країні, котра воює, додав він.
За словами Арістова, якщо бойові дії припиняться наступного року, макропоказники змінюватимуться, зокрема прогнози щодо інфляції й курсу валют. Очільник профільного комітету наголосив, держкошторис змінюватимуть залежно від зовнішніх чинників, потреб того чи іншого сектору.
Нині головне завдання – проголосувати за головний фінансовий документ країни з наявними показниками і перейти до переговорів із кредиторами, зазначив він. Депутат додав, що раніше ці переговори розпочати неможливо, адже "має бути відправна точка – проголосований Верховною Радою й підписаний президентом документ".
Контекст:
8 серпня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав пріоритетами держбюджету на 2023 рік макрофінансову стабільність, фінансування Збройних сил і підтримку людей. За словами міністра фінансів, бюджет на 2023 рік буде неймовірно жорстким.
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що на сектор безпеки України 2023 року спрямують понад 1 трлн грн, "це буде пріоритет №1". За його словами, соціальні зобов'язання мають забезпечити в повному обсязі, а всі некритичні видатки держави – скоротити.
13 вересня Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Мінфіном проєкт державного бюджету на 2023 рік. 21 вересня його презентували в Раді.