"АрселорМіттал Кривий Ріг" зупиняє ГЗК через надто дорогу логістику

Більшість персоналу, включно з менеджментом та працівниками-іноземцями, працюватиме на дві третини навантаження
Фото: ArcelorMittalUA / Facebook

АТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" (АМКР) із серпня 2022 року на три місяці припиняє роботу свого гірничо-збагачувального комбінату. Це рішення в компанії пояснили значним подорожчанням логістичних послуг, а також падінням попиту на продукцію на світовому ринку, пише GMK Center із посиланням на пресслужбу підприємства.

"Тимчасове зупинення ГЗК зумовлене зниженням активності в Європі на тлі ризику рецесії, а також істотним зростанням витрат на доставку залізняку. Блокада портів призвела до повного переходу на перевезення металопродукції споживачам залізницею. При цьому витрати на доставку зросли у п'ять разів", – констатували в АМКР.

У компанії також повідомили, що в серпні більшість персоналу, включно з менеджментом та працівниками-іноземцями, працюватиме на дві третини навантаження. Також дві третини окладу, незважаючи на зупинення комбінату, виплачуватимуть працівникам гірничого департаменту.

"Ні фінансова криза 2008 року, ні пандемія коронавірусу – жодні випробування ніколи раніше не змушували "АрселорМіттал" вдаватися до скорочень робочого часу та виплат зарплат. Це безпрецедентна ситуація для нас усіх, у якій найголовніше – вижити", – прокоментував гендиректор "АрселорМіттал Кривий Ріг" Мауро Лонгобардо.

Контекст:

Міністерство інфраструктури України підтримало пропозицію залізничників здійснити індексацію тарифів, підвищивши їх на 70% на всі групи вантажів. Про це 28 червня повідомив голова відомств Олександр Кубраков. Згідно з наказом Міністерства інфраструктури №441, змінено коефіцієнти й підвищено тарифи на перевезення вантажів та пов'язані із цим послуги. Наказ "Про внесення змін до коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов'язані з ними послуги" міністр підписав 22 червня, документ зареєстрували в Мін'юсті 24 червня.

В Українській зерновій асоціації закликали не підвищувати тарифу, щоб не втратити експортних галузей, для яких зростання витрат матиме катастрофічні наслідки.

Український бізнес переорієнтовує експорт на залізничні перевезення через блокаду Росією портів у Чорному морі. Україна шукає можливості вивезти призначену для експорту продукцію за кордон за умов блокування Росією портів. Світова спільнота також шукає шляхи відновити цей експорт.

Загалом обсяги експорту у другому кварталі 2022 року становили $8,782 млрд, це на 45,8% менше, ніж за такий самий період минулого року, у фізичних обсягах скорочення квартального експорту становило 55,6%.

Із початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України значно скоротили експорт своєї продукції через блокаду морських портів, зокрема, металургійні компанії.