Борги перед "зеленою" енергетикою завадять приєднанню України до енергосистеми ЄС – Європейська енергоспільнота
Підхід України до розрахунків зі сферою поновної енергетики не відповідає законодавству Європейської енергетичної спільноти, зазначив директор секретаріату цієї організації Янез Копач.
Борги держави перед підприємствами "зеленої" енергетики в Україні завадять сертифікації щодо приєднання енергосистеми країни до європейської ENTSO-E, заявив 15 лютого директор секретаріату Європейської енергоспільноти Янез Копач на всеукраїнському форумі "Україна 30. Платіжка", пише портал ExPro.
"Наразі "Укренерго" збирає в тарифі гроші й на фінансування відновлюваних джерел енергії. Тож є тариф на передачу, транспортування, є послуги "Укренерго" [на диспетчеризацію] – це все зрозуміло. Але так само "Укренерго" збирає зараз додаткові податки, так би мовити, додаткову націнку – для відновлюваних джерел також", – зазначив він.
Такий підхід не відповідає законодавству енергетичної спільноти, додав експерт.
"Це не проблема, якщо "Укренерго" буде збирати ці гроші і буде наче менеджером цього процесу. Але це не може бути частиною відповідного транспортного тарифу. І це проблема, яка потребує розділення цих моментів", – пояснив Копач.
Синхронізацію об'єднаної енергосистеми України з енергомережею ENTSO-E заплановано на 2023 рік.
Затримки з виплатами виробникам електроенергії з поновних джерел енергії загрожують подальшому розвитку цієї галузі в Україні, зазначають в ухваленій минулого тижня резолюції Європейського парламенту.
"Укррудпром" проаналізував судовий реєстр і з'ясував, що станом на 7 жовтня минулого року компаній, які подали позови до ДП "Гарантований покупець", було вже більше ніж 50, загальна сума збитку за позовними заявами вже перевищила 630 млн грн.
"Гарантований покупець" 12 лютого сплатив 2,23 млрд грн виробникам електроенергії за "зеленим" тарифом. Отже, вдалося розрахуватися за електроенергію, вироблену в березні, і сплатити 21% боргу за квітень 2020 року.