Часткове відкриття експорту українського газу стимулюватиме розвиток сектору газовидобування у країні – асоціація

Асоціація закликала хоча б частково дозволити експорт українського газу
Фото: depositphotos.com
Кожен третій кубометр газу, який видобувають приватні газовидобувні компанії в Україні, є профіцитним, через заборону експорту і скорочення споживання компанії не можуть у повному обсязі реалізувати газ і закачують у підземні газосховища.

Про це "Українським новинам" повідомили 2 травня в Асоціації газовидобувних компаній України.

"Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, активні бойові дії призвели до суттєвого руйнування промислових підприємств, які були основними споживачами ресурсу приватних видобувників. У перші місяці війни падіння попиту становило майже 70%, на сьогодні воно складає понад 50%. Відповідно, через скорочення споживання газу та заборону його експорту, незалежні підприємства не можуть у повному обсязі реалізовувати ресурс і вимушені закачувати його в підземні сховища для зберігання. Наші підрахунки показують, що кожен третій кубометр газу, який видобувають приватні компанії, не реалізовується він профіцитний", – ідеться в заяві.

Неможливість реалізувати газ позбавляє компанії можливості інвестувати в сектор, бурити нові свердловини і збільшувати виробництво, заявили в асоціації.

"Тому асоціація неодноразово звертала увагу на два гострі питання, які турбують незалежних видобувників і які мають бути вирішені якнайшвидше. Це відкриття експорту, хоча б часткове, і викуп газу українського видобутку. Паралельне впровадження цих двох механізмів забезпечить повноцінне функціонування ринку природного газу з рівним доступом для всіх учасників, прозорими правилами та справедливою ціною і стимулюватиме розвиток сектору газовидобутку", додали автори заяви.

Контекст:

Голова комітету Верховної Ради України з питань енергетики й житлово-комунальних послуг, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус 28 квітня пропонував лімітовано дозволити експорт енерговугілля й газу, за його словами, це дасть змогу енергокомпаніям залучити додаткові ресурси для відновлення до наступного опалювального сезону.