Через непрофесійні дії уряду й апетити газових олігархів ми досі вимушені купувати газ для населення втридорога – Шахов

Сергій Шахов: Весь розрекламований "ринок" газу на практиці виявився фікцією, кишеньковою іграшкою олігархів

Фото надала пресслужба партії "Наш край"

В Україні вільний ринок газу працює тільки в інтересах олігархів, і жоден із постачальників не знизив ціну, незважаючи на обіцянки уряду, тому влада має повернути державне регулювання ринку, заявив співголова партії "Наш край", народний депутат Сергій Шахов. Про це 1 червня повідомляє сайт політичної сили.

"Весь розрекламований "ринок" газу на практиці виявився фікцією, кишеньковою іграшкою олігархів. Уряд наполіг, щоб компанії встановили річний тариф не в момент найнижчої вартості закупівлі газу – улітку, а у квітні, коли прогнозувати ціни майже неможливо. Як результат, українці отримали чергове зростання тарифів", – цитує пресслужба нардепа.

Шахов підкреслив, що захистити споживачів має уряд, а ціни можна знизити, підвищуючи власне видобування газу, закуповуючи необхідні обсяги влітку, скорочуючи ланцюжок постачальників і забезпечуючи його прозорість.

"Такі тарифи на газ є результатом того, що уряд навіть не намагається забезпечити газом українських побутових споживачів за доступною ціною. В Україні достатньо ресурсів, щоб забезпечувати себе газом власного видобутку. І лише через непрофесійні дії уряду й апетити газових олігархів ми до цього часу змушені купувати газ для населення втридорога. Уряд має припинити робити вигляд, що в Україні є ринок газу, і подумати не про самопіар, а про людей, які не спроможні оплачувати космічні платіжки", – переконаний політик.

Контекст:

25 квітня Газзбути опублікували річний тариф на газ для населення, ціна зросла до 7,88 – 13,5 гривні за м3.

Видання "Мінфін" зібрало інформацію про всі ціни. Найвищі тарифи на газ – 13,5 грн – у компаній "Херсонська обласна ЕК", "Житомирська обласна ЕК" і "Чернівецька обласна ЕК". Найменшу фіксовану на рік ціну запропонували: "Евода Трейд" – 7,88 грн, "Уманьгаз Збут", "Черкасигаз Збут" – 7,89 грн, "Нафтогаз України" – 7, 96 грн, "Волиньелектрозбут" і "Закарпаття Енергозбут" – 7,98 грн.