Через поточну модель енергоринку практично всі енергокомпанії є глибоко збитковими – Центр Разумкова
"Та модель енергосистеми, що наразі діє, не відповідає ні правилам, ні нормативам ЄС, оскільки не є ринковою. Фактично ми маємо енергосистему, як за Держплану, але замасковану під енергоринок", – сказав експерт.
За його словами, тарифи для населення регулює держава, а для промисловості вони нібито ринкові, але їх обмежують жорсткими прайс-кепами.
Омельченко наголосив, що через це зараз практично всі енергетичні підприємства є глибоко збитковими й не мають інвестиційних перспектив.
"Буде складно, але треба, щоб Україна подала сигнал, що вона працює за нормальними правилами, – ніхто не буде інвестувати, якщо ціна регулюватиметься державою. Тим більше, що вже є прецедент із "зеленою" енергетикою", – наголосив він.
Контекст:
Скасування цінових обмежень на ринку електроенергії дасть змогу швидше ремонтувати інфраструктуру й будувати нову генерацію, зазначав голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус.
Щоб українські енергокомпанії могли побудувати нову й сучасну енергосистему, їм потрібна ліквідність і нормальне функціонування енергоринку, заявив радник прем'єр-міністра, керівник Центру економічного відновлення Кирило Криволап.
Ліквідність ринку електроенергії необхідно переглянути, щоб Україна не покладалася лише на підтримку західних партнерів, наголошував провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Максим Білявський.