Данилюк: У нас з МВФ є спільна позиція, що податкової поліції не має бути
Створення в Україні служби фінансових розслідувань є пріоритетом, у Міжнародному валютному фонді пообіцяли надати для цього необхідну експертну допомогу, заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк.
У Міжнародному валютному фонді (МВФ) підтримують ліквідацію в Україні податкової міліції та створення служби фінансових розслідувань, заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк 6 березня за результатами зустрічей із керівництвом МВФ у Вашингтоні, повідомляє "Укрінформ".
"Звичайно, ми поговорили про службу фінансових розслідувань, тут у нас є спільна позиція, що податкової поліції не має бути, і МВФ підтримав цю позицію. Для мене це було надзвичайно принципово", – зазначив він.
Данилюк назвав створення служби фінрозслідувань пріоритетом. За його словами, в МВФ і відповідних американських відомствах пообіцяли надати необхідну експертну допомогу.
"Відповідної експертизи в Україні немає, тому із такою підтримкою з боку МВФ, а також технічною допомогою з боку податкової служби Сполучених Штатів та міністерства фінансів США ми зможемо запустити дуже сильну службу фінансових розслідувань", – заявив голова мінфіну.
За його словами, це буде "надзвичайно важливим" для всіх в Україні, хто мав справи з "репресивним" органом – Державною фіскальною службою (ДФС).
Данилюк зазначив, що під час зустрічей у МВФ і американськими партнерами ситуація щодо ДФС обговорювалася.
"МВФ знає мою позицію щодо Державної фіскальної служби і щодо керівництва цієї служби. Я мав послідовну позицію, що має відбуватися реформа, а керівництво ДФС це повинне впроваджувати", – сказав міністр.
21 грудня 2016 року Верховна Рада підтримала законопроект №5368 "Про внесення змін до Податкового кодексу України". Він передбачає ліквідацію податкової міліції. Замість неї створюється новий орган – фінансова поліція, діяльність якої буде регламентуватися окремим законом.
10 січня народний депутат від "Самопомочі" Тетяна Острікова повідомила, що Верховна Рада помилково виключила розділ "Податкова міліція" із Податкового кодексу, який набув чинності з 1 січня 2017 року. За її словами, планувалося, що норма про ліквідацію податкової міліції набуде чинності разом із новим законом про створення фінансової поліції.
Голова комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, нардеп від БПП Ніна Южаніна сказала, що під час вичитування тексту закону було виявлено помилку. Вона додала, що зараз у Податковому кодексі є дві статті, які суперечать одна одній. Згідно з однією, ліквідація податкової міліції відбувається з 1 січня, а згідно з іншою, ліквідація буде лише після розробки нового закону і створення нового правоохоронного органу.
Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив 12 січня, що податкова міліція однозначно повинна бути ліквідована.
У профільному комітеті Ради уточнили, що податкова міліція діятиме до набуття чинності законом про фінансову поліції.
Мінфін вже подав на розгляд Кабінету Міністрів відповідний законопроект.