Держава має допомогти "Укренерго" залучити кошти й утримати тариф на передавання електроенергії на поточному рівні – експерт

Сергій Біленький: Коли мова йде про державні компанії, компромісу досягти легше
Фото: 24tv.ua

Приватний бізнес під час війни не може залучати іноземні кошти, оскільки ніхто з інвесторів не вкладатиме грошей в ризиковані об'єкти. А "Укренерго" може це робити, бо є стратегічним підприємством і має державу як гаранта. Тому влада зараз має допомогти "Укренерго" з реструктуризацією та залученням коштів і утримати від зростання тарифи на передавання й диспетчеризацію електроенергії для бізнесу. Таке переконання висловив голова Федерації металургів України Сергій Біленький в ефірі YouTube-каналу Politeka.

"Ніякий притомний кредитор, розуміючи воєнні ризики, не захоче мати справу з кредитуванням приватних компаній в Україні. Сьогодні наш приватний бізнес повністю відрізаний від можливостей залучення фінансування на зовнішніх ринках. В "Укрзалізниці" й "Укренерго" можливостей більше, адже за ними стоїть держава як гарант. А за приватним бізнесом не стоїть ніхто", – пояснив Біленький.

Він висловив переконання, що державна політика у сфері підтримки промисловості має бути продуманою й далекоглядною. Водночас не йдеться про надання преференцій, уточнив він: досить надати допомогу "Укренерго", щоб утримати тариф на передавання й диспетчеризацію електроенергії на поточному рівні, і не заганяти бізнес у ще більшу кризу.

"Можна працювати над реструктуризацією кредитів "Укренерго", над перенесенням виплат на післявоєнний період. І коли мова йде про все-таки державні компанії, на мою думку, компромісу досягти легше", – резюмував Біленький.

Контекст:

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила підвищення тарифу НЕК "Укренерго" на передавання електроенергії. Відповідне рішення ухвалили на засіданні регулятора 16 листопада.

Планують, що тариф на передавання електроенергії зросте до 592,89 грн/МВт-год. Для "зеленої" металургії він становитиме 412,68 грн/МВт-год. Згідно з розрахунками НКРЕКП, після підвищення тарифів дохід "Укренерго" має сягнути 58,7 млрд грн.