Держлікслужба України готова переглянути плани щодо заборони бронювати ліки онлайн
Державна служба України з лікарських засобів готова переглянути проєкт змін ліцензійних умов продажу ліків, який фактично забороняв українцям бронювати медпрепарати в аптеках онлайн. Регулятор долучить до напрацювань пропозиції онлайн-сервісів аптечних прайс-агрегаторів, повідомляє "24 канал".
Сервіси готують свої пропозиції та нададуть їх державному регулятору, повідомив співзасновник Tabletki.ua Олександр Муравщик, присутній на зустрічі представників прайс-агрегаторів і Держлікслужби.
"На зустрічі Держлікслужба наголосила, що не має зауважень до сервісу Tabletki.ua, та й загалом підтримує роботу прайс-агрегаторів. Також чиновники підтвердили, що готові до зміни ліцензійних умов, щоб закріпити право аптек на роботу із прайс-агрегаторами. Tabletki.ua готують свої пропозиції змін до ліцензійних умов, які враховували б інтереси українського споживача. Найближчим часом ми чекаємо на наступну робочу зустріч, де будемо обговорювати перший проєкт таких змін", – зазначив Муравщик.
Це вже друга зустріч представників сервісів з онлайн-бронювання ліків із держорганами після оголошення намірів Кабміну ухвалити проєкт постанови, який фактично забороняв би бронювати ліки онлайн. На попередній нараді за участі МОЗ, Держлікслужби та представників аптечних прайс-агрегаторів не вдалося досягти згоди щодо скасування цієї норми, але ухвалення постанови було відкладено для доопрацювання. Цього разу на зустрічі був голова Держлікслужби Роман Ісаєнко, і чиновники визнали, що бронювання ліків не є частиною електронної торгівлі, якщо купівля відбувається безпосередньо в аптеці.
"Tabletki.ua – відповідальний сервіс, і нашим пріоритетом залишається український споживач і його здоров'я. Ми далі хочемо залишити йому право вибору, можливість знайти необхідні ліки швидше і дешевше. Саме тому ми вважаємо недопустимим заборону (чи навіть будь-яке ускладнення) можливості бронювати ліки онлайн, порівнювати ціни в аптеках і знаходити краще", – підкреслив Олександр Муравщик.
За даними Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів, послугами аптечних прайс-агрегаторів користується 30% покупців, водночас знижки на ліки на таких платформах становлять у середньому 15%.
Прайс-агрегатор Tabletki.ua ініціював петицію до уряду з вимогою не забороняти бронювання ліків онлайн. Менше ніж за добу вона набрала необхідні для розгляду 25 тис. підписів.