Держподаткова служба України скоротила плани щодо наповнення бюджету, а податкові "скрутки" зростають – ЗМІ
За даними сайта Dubinsky.pro, із травня до серпня обсяг фіктивного ПДВ в Україні зріс із 2 млрд грн до 3,5 млрд грн.
Державна податкова служба скоротила плани щодо наповнення бюджету, з'ясували журналісти сайта Dubinsky.pro.
"У Міністерстві фінансів зрозуміли, що податкова не зможе виконати показники, і зменшили їх. Для чого це робили – зрозуміло. Щоб звіти ДПС мали кращий вигляд і щоб керівники Податкової служби могли заявляти про виконання і навіть про перевиконання своїх планів", – вважають автори розслідування.
За даними журналістів, у вересні 2020 року виконання ДПС показників Мінфіну в загальний фонд держбюджету прогнозують на рівні 29 млрд 749,5 млн грн.
"Це з перевиконанням 128,8%. Але його прив'яжуть уже до скороченого плану. А тепер подивімося на докарантинний індикатив – це 32 млрд 104 млн грн. Був саме такий план. І якщо перерахувати очікувані збори із прив'язкою до нього, то виконання виявиться на рівні 92,6%", – зазначають у матеріалі.
Згідно з докарантинним планом, сальдо ПДВ (нарахування мінус відшкодування) становило 8,3 млрд грн, у скороченому – 5,9 млрд грн, пишуть автори статті.
Вони заявляють, що ДПС за керівництва Олексія Любченка "любить оперувати поняттям "податкова ефективність".
"Дані щодо неї можна знайти у відкритому доступі: у червні 2020 року становила 3,33%, у липні 2020 року скоротилася до 3,14%. За даними декларування, у вересні 2020 року податкове навантаження впало до 3,12%, а задекларовані зобов'язання – до 22,2 млрд грн. Якщо це не корупція – тоді що?" – виникає запитання в журналістів.
У вересні прогнозують виконання плану зі зборів із вироблених в Україні підакцизних товарів на рівні 100,2%, пишуть автори статті.
"Але якщо подивитися на структуру доходів, то це станеться переважно завдяки "перевиконанню" надходжень від тютюну і тютюнових виробів на 103,3%, або 4,24 млрд грн. Тоді як виконання надходжень щодо спирту буде на рівні 62,1%, або лише 7,7 млн грн. Це все за плану 12,3 млн грн", – написано в матеріалі.
Показник так званих податкових скруток зріс, стверджують журналісти.
"За останніми даними, суму фіктивного ПДВ протягом останніх чотирьох місяців змінювали так: травень – 2 млрд грн; червень – 2,7 млрд грн; липень – 3 млрд грн; серпень – не менше як 3,5 млрд грн", – пишуть автори статті.