Дружини українських посадовців не зможуть легалізувати капітал у межах податкової амністії – глава Мінфіну
"Коли ви декларуєте як чиновник доходи сім'ї – ви декларуєте стан родини зокрема. Не залежить від того, чи це ваші особисті, чи родини – ви вже задекларували. Тобто якщо ви чиновник, то ви вже задекларували свої статки та інших варіантів легалізації бути не може", – сказав він.
На уточнювальне запитання журналіста, чи означає це, що "фактично дружини чиновників не зможуть зараз легалізувати капітал", глава Мінфіну відповів: "Не зможуть".
"Це була одна з основних вимог МВФ (Міжнародний валютний фонд. – "ГОРДОН"), наскільки я розумію, то остання редакція також передбачає саме таку позицію", – пояснив Марченко.
Контекст:
Проєкт закону №5153 про детінізацію доходів і підвищення податкової культури громадян через добровільне декларування активів і сплату одноразового збору в бюджет, який називають "законом про податкову амністію", Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому 15 червня.
Документ передбачає проведення одноразового спеціального добровільного декларування активів фізичних осіб у період із 1 липня 2021-го до 1 липня 2022 року.
Народний депутат від "Слуги народу", голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев говорив, що цей закон насамперед потрібен "для простих громадян", які за 30 років накопичили певні кошти. "Люди накопичили їх, ухиляючись від оподаткування. Податкова амністія дає можливість "вийти в білу", закінчити практику ухилення від податків і почати своє фінансове життя з нової сторінки", – заявляв нардеп.
У пояснювальній записці до законопроєкту зазначено, що, за підрахунками Міністерства економіки України, 2019 року рівень тіньової економіки становив 29% від обсягу офіційного ВВП, а в I кварталі 2020 року – 31%.
Після ухвалення закону про податкову амністію представник МВФ повідомив, що експерти Фонду аналізують документ щодо неможливості використовувати його для відмивання коштів та корупції.