Економіка України адаптувалася до умов багаторічного напруженого конфлікту – віцепрем'єрка Свириденко

Свириденко: Збільшення реального ВВП – це зростання доходів для кожного українця
Фото: Міністерство економіки України / Facebook

Українська економіка демонструє стійкість до умов війни. Про це 11 лютого в Харкові на засіданні президії Конгресу місцевої та регіональної влади повідомила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"Ми з вами вже останні сім років живемо в ситуації, коли в нас насправді дуже напружений конфлікт, і насправді наша економіка вже адаптувалася до цих умов і показала стійкість. І красномовно про це свідчать реальні цифри, факти того, як ми з вами завершили 2021 рік", – сказала вона.

Віцепрем'єрка зазначила, що торік реальний ВВП країни становив максимальні за її історію $200 млрд.

"Цей показник навіть вищий, ніж був у 2007–2008 роках, коли не був окупований Крим, не був окупований Донбас. І на цьому фоні реальний ВВП збільшився на 3,2%. Що означає збільшення реального ВВП для кожного українця? У першу чергу, це зростання доходів", – пояснила Свириденко.

За даними американського Центру ділових та економічних досліджень (CEBR), опублікованими 10 лютого, Україна протягом шести років війни з Росією (2014–2020 роки) втратила $280 млрд.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

США і НАТО неодноразово закликали Росію до деескалації напруги на кордоні.

У Білому домі заявили 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.

28 січня президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а висловлювання західних лідерів про наближення війни шкодять українській економіці.

Міністр оборони України Олексій Резніков наприкінці січня заявив, що, незважаючи на значне скупчення російських військ, не створено жодного ударного угруповання, необхідного для того, щоб перейти до наступу.

8 лютого Резніков повідомив, що вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Республіки Білорусь і тимчасово окупованих територій зосереджено 140 тис. військових, включно з повітряним та морським компонентами.