Економіст Савченко вважає, що фінансова допомога Заходу має надходити в Україну без участі держструктур
Українська влада за всю історію незалежності країни так і не змогла скористатися "корисними кредитами" міжнародних фінансових організацій, зазначив ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко.
Фінансова допомога Заходу має надходити в Україну без посередництва державних інститутів. Про це екс-заступник голови НБУ, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко написав у колонці для ZN.UA від 27 грудня 2017 року.
За його словами, українська влада за всю історію незалежності країни так і не змогла скористатися "дешевими і потенційно масштабними і корисними кредитами міжнародних фінансових організацій, ЄС і США".
"Саме тому Україна стала найбіднішою країною у Європі", – зазначив Савченко.
Ректор запропонував переформатувати фінансову допомогу в межах "Плану Маршалла для України", який "ще тільки розробляється й обговорюється європейськими інститутами".
"Кредити малому і середньому бізнесу в найближчі 5–10 років на рівні $3 млрд мають бути організовані через кредитні лінії провідним приватним українським банкам (очевидно, без російського капіталу). Зазначені банки повинні надавати кредити малому бізнесу на суму від $10 тис. до $1 млн на термін до п'яти років за ставками до 3–5%", – запропонував він.
Українським науковцям, діячам культури та освіти необхідно виділити гранти на загальну суму $2 млрд, переконаний Савченко.
Фінансист прогнозує, що розгортання такого плану триватиме чотири–шість місяців.
"Як тільки пасіонарні українці будуть мати не тільки респект Заходу, але і його фінансовий ресурс, ідеї Майдану зможуть бути втіленими в Україні, і вона стане не проблемою Заходу, а його успіхом", – запевнив Савченко.
6 листопада 2017 року "План Маршалла для України" презентували у Сеймі Литви послам держав Європейського союзу та учасникам проекту "Східне партнерство" (Україна, Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан та Білорусь). Згідно з документом, протягом 10 років, починаючи із 2018 року, Україні пропонують виділити €50 млрд допомоги для заохочення малого і середнього бізнесу.
Водночас єврокомісар із питань розширення і політики сусідства Йоганнес Ган заявляв, що у ЄС є інструменти для підтримки України і без "Плану Маршалла".