Федерація металургів: Дніпровський металургійний комбінат може зупинитися через Антимонопольний комітет
Унаслідок такої позиції Антимонопольного комітету комбінат може повністю зупинитися, 10 тис. співробітників залишаться без роботи, а місто Кам'янське опиниться на межі соціального вибуху, ідеться в листі.
Суд 2020 року в межах справи про визнання банкрутом ПАТ "ДМК" ввів процедуру санації, підприємство готують до продажу на відкритих торгах. Група "Метінвест" торік звернулася до АМКУ із проханням надати дозвіл на концентрацію ПАТ "ДМК", щоб взяти участь в аукціоні, але на сьогодні не дістала відповіді на свій запит.
"Відсутність будь-якого рішення АМК негативно впливає на наміри компанії Metinvest B.V. розпочати підготовку до аукціону, що потребує багато ресурсів. Така невизначеність ставить компанію в невигідне становище в порівнянні з потенційними конкурентами – іншими учасниками аукціону", – ідеться в листі.
Автори підкреслюють, що ПАТ "ДМК" – містотвірне підприємство, а кожне робоче місце в гірничо-металургійному комплексі створює в регіоні додатково три-чотири робочі місця для малого й середнього бізнесу. Частка комбінату в наповненні міського бюджету становить 40%, також він є джерелом надходжень валютного прибутку в Україну.
"Середня заробітна плата на ПАТ "ДМК" складає близько 15 тис. грн на місяць та зросла за останній рік у рекордні для галузі 1,5 раза! Фонд оплати праці у 2020 році склав 1,75 млрд грн, із працівників було утримано 314 млн грн податку з доходів фізосіб та 26 млн військового збору", – зазначають у зверненні.
Група "Метінвест", пишуть автори, уже багато років є лідером галузі за обсягами виробництва, сплати податків, інвестицій у розвиток виробництва й захисту довкілля, середня зарплата на підприємствах компанії перевищила 20 тис. грн і далі зростає, а висококваліфіковані працівники робітничих професій на підприємствах "Метінвесту" щомісяця одержують 40–60 тис. грн зарплати.
"Штучне виключення національного стратегічного інвестора Metinvest B.V. із переліку потенційних учасників аукціону з продажу ПАТ "ДМК" призведе лише до невизначеності подальшої долі містоутворюючого підприємства та недоотримання державою значних коштів від його продажу. Тому ми просимо АМКУ якнайшвидше ухвалити рішення у справі про концентрацію й усунути нерівні умови для підготовки для участі у відповідному аукціоні компанії Metinvest B.V.", – підсумували представники федерації і профспілки.