Федерація роботодавців просить НКРЕКП і Кабмін знизити заплановане зростання цін на електроенергію на ринку, щоб не довелося скорочувати виробництво
"Згідно з опублікованим на сайті НКРЕКП проєктом, граничні ціни на електроенергію на РДН зростатимуть: у години мінімального навантаження з 2000 грн до 2707 грн за МВт-год, у години максимального навантаження з 4000 грн до 5413 грн за МВт-год. Таке рішення призведе до значного зростання ціни електроенергії з 2845 грн до 3851 грн за МВт-год (+35%), у такому разі витрати українських підприємств зростуть більше ніж на 69 млрд грн. Такий додатковий фінансовий тягар на бізнес під час війни може призвести до катастрофічних наслідків для національної економіки", – ідеться в листі ФРУ, копію якого має агентство.
У документі зазначають, що наслідком зростання граничних цін на електроенергію стане катастрофічне падіння виробництва, зокрема стратегічно важливого для оборонного сектору. Також серед негативних наслідків ФРУ назвала значне зниження податкових надходжень в умовах дефіцитного бюджету, падіння валютних надходжень в умовах девальвації національної валюти й масові скорочення працівників із подальшими соціально-економічними наслідками.
У федерації нагадали, що внаслідок російської агресії знищують інфраструктуру, логістичні вузли, обладнання й цілі виробничі комплекси українських підприємств, і в цих умовах важлива стабільна робота промисловості. На тлі війни й гострого дефіциту енергоресурсів будь-які додаткові фактори призводять до подальшого зростання сукупної вартості електроенергії, впливають на конкурентоспроможність продукції української промисловості як у межах країни, так і за кордоном, ідеться в повідомленні.
ФРУ запропонувала НКРЕКП обмежити зростання граничних цін на електроенергію на РДН у межах 2200 грн за МВт-год у години мінімального навантаження і 4400 грн за МВт-год – у години максимального.
Контекст:
Федерація роботодавців України представляє інтереси приблизно 8000 підприємств, які сукупно генерують 70% ВВП України й дають роботу понад 3,5 млн осіб. Об'єднує майже 140 галузевих і територіальних організацій роботодавців, які представляють найвагоміші сектори економіки України, серед яких машинобудування, автомобілебудування, металургія, аерокосмічна й оборонна промисловість, АПК, хімічне виробництво, IT-сфера, медіагалузь, ПЕК, медична й мікробіологічна, транспортна сфера та інфраструктура, ритейл і логістика, легка й харчова промисловість, туризм, комунальні послуги, сфера послуг, пише "Інтерфакс-Україна".