Фінансовий аналітик Кущ: НБУ шкодить економіці, застосовуючи західні стандарти банківського нагляду
Національний банк України прагне показати, що він проводить незалежну політику і не піддається тиску ззовні, але такі дії гарні тільки для стабільних економік, а в Україні перед рішенням про закриття або продаж підприємств-боржників потрібно враховувати події 2014–2015 років, коли сталася триразова девальвація, було втрачено частину територій і ринків, заявив фінансовий аналітик Олексій Кущ.
Штучне застосування Національним банком України західних моделей роботи шкодить економіці країни, заявив у коментарі УНІАН фінансовий аналітик Олексій Кущ.
Він вважає, що під час продажу підприємств-боржників із молотка або ж їх закриття, не враховують українських реалій останніх років, і у разі домовленості про реструктуризацію такі компанії могли б успішно працювати.
"З одного боку, є бажання Нацбанку – створити якийсь універсальний інструмент реагування на ті чи інші кризові ситуації в банківській системі. Тобто вони хочуть показати, що вони діють без поправки на обличчя, на звання, на масштаби бізнесу, що у них є якийсь загальний алгоритм дій, такий собі "протокол лікування", який вони застосовують. НБУ прагне показати в цьому конкретному випадку, що він проводить незалежну політику і не піддається тиску ззовні. З іншого боку, такі дії гарні для стабільних економік. Інакше кажучи, у Швейцарії це добре. Чи добре це в Україні? Питання досить складне, – вважає експерт. – Унаслідок їх штучного застосування завдається тільки додаткова шкода економіці".
Він нагадав, що у 2014–2015 роках в Україні відбулися події, які призвели до триразової девальвації та втрати частини території країни, а також частини бізнесів.
"Тобто тут виходить, як у відомій приказці: "Проблеми негрів шерифа не хвилюють". Бізнес, на думку Національного банку, має самостійно вирішувати навіть такі форс-мажорні проблеми, які є наслідком загальної ситуації останніх років", – наголосив Кущ.