Fitch підтвердило рейтинги України на рівні "B-" зі стабільним прогнозом
Fitch Ratings указує на стабілізацію політичного курсу України й адекватний прогноз виплат за державним боргом у короткостроковій перспективі, однак попереджає про небезпеку неотримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду і ризики, пов'язані з проведенням у країні парламентських і президентських виборів.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові суверенні рейтинги дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і національній валюті на рівні "B-", повідомляє прес-служба агентства 27 квітня.
Прогноз рейтингів – "стабільний".
"Рейтинги України врівноважують слабку зовнішню ліквідність, високе державне боргове навантаження і структурні недоліки з погляду слабкого банківського сектору, інституційних обмежень та геополітичних і політичних ризиків", – ідеться в повідомленні.
Водночас Fitch Ratings вказує на стабілізацію політичного курсу України, адекватний прогноз виплат за держборгом у короткостроковій перспективі і неодноразові приклади надання Україні двосторонньої та багатосторонньої допомоги.
Рейтинг довгострокових випусків пріоритетних незабезпечених облігацій України підтверджено на рівні "B-", короткострокових пріоритетних незабезпечених облігацій у національній валюті – на рівні "B". "Країнний максимум" (ризик обмеження переказу іноземної валюти за кордон та конвертованості валюти урядом рейтингованої країни) підтверджено на рівні "B-". Короткостроковий РДЕ в іноземній і національній валюті – на рівні "B".
"Продовження взаємодії з Міжнародним валютним фондом та міжнародними партнерами протягом виборчого періоду 2019 року і його наслідки будуть мати важливе значення для підтримки поліпшень макроекономічної стабільності", – продовжили у Fitch Ratings.
В агентстві зазначають, що, незважаючи на значний прогрес у галузі реформ, ризики пов'язані з "роздробленими політичними силами, зростанням популізму і повільним відновленням після глибокої кризи".
В агентстві також уважають, що президентські і парламентські вибори, заплановані в Україні на 2019 рік, "збільшать політичну вартість реформ".
"Невирішений конфлікт на сході України, як і раніше, становить ризик для загальної макроекономічної ефективності та стабільності... Борговий спор із Росією у розмірі $3 млрд розглядають в Апеляційному суді Великобританії. Наразі Fitch не очікує, що розв'язання боргового спору знизить можливості України щодо доступу до зовнішнього фінансування та обслуговування зовнішньої заборгованості", – продовжили в рейтинговому агентстві.
У відомстві наголошують: "стабільний" прогноз відображає оцінку Fitch, що ризики зростання і зниження рейтингу зараз збалансовані.
"Попри це, такі чинники ризику можуть ініціювати негативні рейтингові наслідки: відродження зовнішнього тиску на фінансування і посилення макроекономічної нестабільності, наприклад, через затримки з виплатою або через крах програми МВФ; зовнішній або політичний/геополітичний шок, який послабить макроекономічні показники та фінансову і зовнішню позицію України", – додали у прес-службі.
Fitch не очікує завершення конфлікту на сході України або "ескалації конфлікту до рівня компрометації загальних макроекономічних показників", наголошують в агентстві.
23 квітня міжнародне рейтингове агентство Standard & Рoor's підтвердило суверенні довгострокові і короткострокові кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валютах на рівні "B-/B" із прогнозом "стабільний".
Останній меморандум про співпрацю Україна та МВФ підписали в березні 2015 року, протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд отримав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд.
У травні 2017 року у МВФ повідомили, що для завершення перегляду програми очікують від влади забезпечення парламентської підтримки земельної, пенсійної реформ, антикорупційних законопроектів та інтенсифікації приватизаційних процесів.
У середині лютого 2018 року до Києва приїздила група експертів МВФ для консультацій з українською владою.
8 березня прес-секретар МВФ Джеррі Райс повідомив, що Міжнародний валютний фонд підтримує постійні контакти з українською владою, але поки не визначив дати візиту оцінної місії в Україну з метою перегляду та надання наступного траншу.
Міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомив 17 квітня, що Україна може отримати черговий транш від МВФ у розмірі $2 млрд у травні–червні 2018 року.