Фурса: Зараз ми йдемо шляхом, яким ішов Янукович у 2012–2013 роках
Без допомоги Міжнародного валютного фонду Україні гарантована криза, вважає інвестбанкір Сергій Фурса. Зараз українська влада намагається обійтися без коштів фонду, як і експрезидент України Віктор Янукович у 2012–2013 роках.
Україна не зможе уникнути проблем в економіці без підтримки з боку Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних партнерів. Таку думку в інтерв'ю "Фактам" висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.
Він вважає, що найближчим часом Київ не отримає чергового траншу МВФ.
"МВФ готовий кредитувати Україну, просто потрібно, щоб Україна виконувала взяті на себе зобов'язання. На жаль, ми, отримавши гроші від фонду, відразу ж "кинули" наших партнерів. І тепер треба не тільки виконувати програму, яку ми не встигаємо виконувати вчасно, а й виправити те, що "поламали". Насамперед це стосується повернення довіри до Національного банку і відновлення антикорупційної інфраструктури. З усіма цими рішеннями Конституційного Суду і парламенту потрібно тепер щось зробити, ухвалити якісь нові рішення, щоб, власне кажучи, повернути все в точку А, яка була до того, як почалася руйнація", – зазначив Фурса.
Відповідаючи на запитання, чи зможе Україна обійтися без траншів МВФ, експерт заявив: "МВФ – запорука нашої макрофінансової стабільності. Що означає "обійтися"? Чи помремо ми без МФВ? Ну, може, і не помремо. Чи буде у нас криза без МВФ? Буде. Ми зараз ідемо за сценарієм, яким ішов Янукович у 2012–2013 роках, що називається "пропетляти". Але цей сценарій усе одно недовгостроковий. Він у короткостроковій перспективі дає можливість "пропетляти", пошкребти по засіках, десь там най-найостанніше віджати... Короткостроково – ми не помремо, а криза в середньостроковій, довгостроковій перспективі практично гарантована без допомоги від МВФ".
Нову програму співпраці з Україною stand-by виконавча рада МВФ схвалила 9 червня 2020 року, ішлося про виділення $5 млрд. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу.
Міністр фінансів України Сергій Марченко заявляв, що до кінця року Україна розраховує отримати від МВФ два транші по $700 млн. Однак заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб вважає, що таку можливість уже втрачено і потрібно намагатися отримати один.