"Газпром" відмовився бронювати на листопад додаткові потужності для транзиту газу територією України

Розподілені "Оператором ГТС України" потужності за двома маршрутами залишилися незатребуваними

Фото: Оператор ГТС України / Facebook

Російський монополіст "Газпром" відмовився бронювати на листопад додаткову транзитну потужність через Україну, повідомив 18 жовтня "Інтерфакс", посилаючись на підсумки минулих аукціонів.

У "Газпрому" на 2021 рік діє довгострокове бронювання українських потужностей обсягом 40 млрд м&³3; (109 млн м&³3; на добу).

Протягом попередніх місяців поточного року російська компанія регулярно бронювала додаткову транзитну потужність через Україну (до 15 млн м&³3; на добу).

Компанія "Оператор ГТС України" розподілила на листопад запропоновані потужності за двома маршрутами: на газовимірювальній станції "Суджа" було запропоновано 9,8 млн м&³3; на добу, ще 5,2 млн м&³3; на добу – на станції "Сохранівка". Російський монополіст не скористається пропозицією української компанії.

У "Газпромі" повідомили, що 2021 року збільшили до 152,2 млрд м&³3; експорт газу у країни далекого зарубіжжя. Це на 13,1% більше, ніж за той самий період минулого року.

Зокрема, компанія наростила постачання газу в Туреччину (на 125,3%), Німеччину (на 28,2%), Румунію (на 288,6%), Сербію (на 112,1%) і Болгарію (на 52,7%).

Контекст:

30 грудня 2019 року "Нафтогаз" і "Газпром" підписали новий контракт на транзит газу строком на п'ять років. Мінімально гарантоване прокачування за новим договором "качай або плати" становить 65 млрд м&³3; газу в перший рік і по 40 млрд м&³3; в наступні чотири.

Торік територією України в Євросоюз було транспортовано 55,8 млрд м&³3; російського газу – найнижчий показник за сім років.

"Газпром" поступово скорочує транзит газу територією України. Після запуску газогону "Турецький потік" транзит до Туреччини, Греції та Болгарії повністю перейшов на нові газогони.

Генеральний директор "Оператор ГТС України" Сергій Макогон повідомив, що транзит газу до Угорщини територією України можуть повністю припинити, незважаючи на контракт, який діє до 2024 року.