Газзбути РГК синхронно виставляють ціни і вже дають привід Антимонопольному комітету розглядати факти порушення – експерт
На ринку газу очевидні ознаки картельної змови, і Антимонопольний комітет має це розглядати, заявив директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.
Компанії групи "Регіональна газова компанія" (РГК) Дмитра Фірташа синхронно порушують правила, які встановила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, і регулятор уже відреагував на ці порушення, заявив у коментарі "24 каналу" директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.
"Газзбути РГК синхронно виставляють ціни і вже дають привід АМКУ розглядати факти порушення антимонопольного законодавства. НКРЕКП уже відреагувала на перші спроби порушень, що позитивно. І регулятор при бажанні може жорстко діяти. Я думаю, варто почекати реакції і регулятора, і АМКУ, так як очевидні ознаки картельної змови, і АМКУ повинен це розглядати", – сказав він.
Харченко переконаний, що і НКРЕКП, і АМКУ мають "бути уважнішими" і своєчасно реагувати на порушення.
"У ситуації, коли на ринку є монополіст, тому що РГК історично контролює близько 85% газзбутів, до такого монополіста має бути більше уваги. Регулятор повинен реагувати на його дії якомога швидше", – підкреслив експерт.
З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Населення може вільно змінювати постачальника.
"Нафтогаз" оприлюднив тарифні плани "Річний" і "Місячний". Контракт на один місяць у вересні можна укласти за ціною 4,7 грн за м&³3;, у разі укладення контракту на рік у період із 16-го до 30 вересня ціна становитиме 5,24 грн за м&³3;.