Гендиректор Yasno про платіжки: Клієнти використовують стільки ж електроенергії, як і в періоди без вимкнень
"У коментарях зараз найчастіше запитання: якщо постачання майже постійно немає, чому я кажу, що споживання не зменшилося / чому платіжки виросли? Поясню. Найперше: справа у відкладеному або підвищеному споживанні електроенергії після того, як постачання відновлюють", – написав він.
За словами гендиректора Yasno, "коли світло дають, у розетки включається все – зарядні для телефонів, павербанків, бойлери, пралки, пилососи" – і "відбувається різкий стрибок споживання".
"З одного боку, таке навантаження може спричинити аварію, через що мешканці знову залишаться без світла. З іншого – таким чином може компенсуватися обсяг електроенергії, який був зекономлений під час відключення. Тому за підсумками місяця виходить, що клієнт використав стільки ж електроенергії, як і у періоди, коли відключення не застосовувалися", – пояснив Коваленко.
Він наголосив, що "зараз важливе споживання у конкретний момент часу, тому що виробляються конкретні обсяги електроенергії, які не можна перевищувати".
Контекст:
Росія здійснила вже 13 масованих ракетних атак по інфраструктурі України з початку осені 2022 року, ще 15 атак виконано із застосуванням дронів-камікадзе, зазначали в "Укренерго".
За даними уряду України, фактично 50% енергосистеми було пошкоджено або зруйновано. Зокрема, російські ракети уразили всі теплові електростанції та більшість ГЕС.
Президент РФ Володимир Путін визнавав, що Росія цілеспрямовано обстрілює об'єкти енергетичної інфраструктури України.