Генеральним директором ДТЕК ВДЕ призначено Маріса Куніцкіcа
Маріс Куніцкіc має великий досвід роботи в енергетиці в європейських компаніях, до приходу у ДТЕК він був членом правління й операційним директором Latvenergo (Латвія), а також заступником члена ради директорів Союзу електроенергетики Eurelectric, віцепрезидентом і членом правління Латвійської асоціації енергетиків і енергетичних конструкцій.
Генеральним директором ДТЕК ВДЕ став Маріс Куніцкіс, який раніше очолював ДТЕК "Київські електромережі", його головні завдання – забезпечення операційної та фінансової ефективності компанії та реалізація стратегії бізнесу, повідомила пресслужба компанії.
"Це честь для мене – очолити ДТЕК ВДЕ і продовжити трансформацію енергетичного сектору України відповідно до світових трендів із декарбонізації та цифровізації. Моє завдання – зміцнити позиції компанії в якості провідного гравця ринку відновлюваної енергетики України та забезпечити її фінансову стабільність", – зазначив новопризначений керівник.
У повідомленні компанії йдеться, що Куніцкіс змінить на позиції Філіпа Лекебуша, який продовжить роботу у ДТЕК. На новій посаді він буде займатися ефективним і безпечним застосуванням технологій усередині компанії.
"У межах одного з моїх завдань на новій позиції я також продовжу підтримувати ДТЕК ВДЕ в розвитку бізнесу", – зазначив Лекебуш.
Куніцкіс має великий досвід роботи в енергетиці в європейських компаніях, ідеться в релізі. До приходу у ДТЕК він був членом правління й операційним директором Latvenergo (Латвія), а також заступником члена ради директорів Союзу електроенергетики Eurelectric, віцепрезидентом і членом правління Латвійської асоціації енергетиків і енергетичних конструкцій. До команди ДТЕК він приєднався 2018 року на позиції директора з розвитку ДТЕК "Мережі". Пізніше став керівником ДТЕК "Київські електромережі".
ДТЕК ВДЕ – операційна компанія, яка керує активами ДТЕК у сфері поновної енергетики. До структури компанії входять три сонячні і три вітрові електростанції загальною потужністю 1 ГВт. Інвестиції в їхнє будівництво становили €1,2 млрд. Прогнозований відпуск електроенергії ДТЕК ВДЕ 2020 року – 2,5 млрд кВт-год "зеленої" електроенергії. Цього досить для того, щоб забезпечувати електрикою 1,3 млн домогосподарств протягом року, зазначають у компанії. Очікують, що скорочення викидів СО2 в атмосферу завдяки генерації електроенергії ДТЕК ВДЕ становитиме 2,6 млн тонн 2020 року.