Генпрокуратура перебільшує суми, які вона повернула в бюджет – журналістське розслідування
Аналіз судових рішень показує, що в Генеральній прокуратурі немає системи реального підрахунку збитків державного бюджету, заявив головний редактор сайта "Наші гроші" Олексій Шалайський.
Інформацію генпрокурора України Юрія Луценка про повернуті прокуратурою мільярди гривень збитків у 2016 році не підтверджено документами судів. Про це головний редактор сайта "Наші гроші" Олексій Шалайський сказав на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Брифінг називався "10 млрд Юрія Луценка. Скільки насправді коштів прокуратура повернула у 2016 році".
"Ці цифри реально нічого не означають", – зазначає Шалайський, який разом із колегами вивчив десятки рішень, наданих у паперовому варіанті Генпрокуратурою позафракційному народному депутату Віктору Чумаку.
Головний редактор розповів про безліч питань, які виникли у його редакції після вивчення документів. Він виділив три найголовніші.
"Перше. Повертають гроші з бюджету в бюджет, і це прокурори вважають поверненням (збитків. – "ГОРДОН"). Друге. "Надувають", використовуючи нормативну оцінку землі, усі земельні питання. Третє. Прокуратура вступає в судовий процес, коли вона там узагалі не потрібна і, на нашу думку, уступає лише для того, щоб собі зробити планові надходження", – заявив він.
Шалайський зазначив, що в ГПУ існує інструкція для внутрішнього користування, як підраховувати збитки державного бюджету.
"Створена саме у такий спосіб, щоб набивати максимально гроші, навіть коли їх не існує", – сказав він.
За словами головного редактора "Наших грошей", у Генеральній прокуратурі немає системи реального підрахунку збитків державного бюджету.
12 травня 2017 року Луценко опублікував інфографіку з досягненнями за рік роботи на цій посаді. Своїми головними досягненнями він уважає судовий процес над екс-президентом України Віктором Януковичем за обвинуваченням його в державній зраді і повернення до держбюджету України 52 млрд грн.
24 травня генпрокурор заявив, що щодня протягом року в державну власність повертали 200 га землі на загальну суму понад 8 млрд грн.