Гетманцев про введення касових апаратів в Україні: Вважаю помилковим рішення про відтермінування

Гетманцев переконаний, що в цивілізованому суспільстві бізнес "не повинен приховуватися"
Фото: Danil Getmantsev / Facebook
Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев заявив "24 каналу" в інтерв'ю, опублікованому 30 червня, що рішення відтермінувати введення касових апаратів було помилковим.

"Я вважаю це помилковим рішенням, що ми відтермінували тоді, але був COVID-19, була певна позиція серед народних депутатів, серед фракції. Була серед фракції й "опозиція", але я пам'ятаю ту нараду, коли прийняли рішення, що ми відтерміновуємо на рік, і я виступав проти. Але рішення було прийняте за умови, що ми в жодному випадку та за жодної підстави більше ніколи не переносимо, не відтерміновуємо фіскалізації та не перетворюємо її на ринок землі", – сказав нардеп.

За його словами, деякі акції проти введення касових апаратів – "абсолютно політичні".

"Щодо фіскалізації як такої, я взагалі не можу зрозуміти предмет цієї дискусії в нормальному цивілізованому суспільстві, між людьми, які вважають себе розумними. Якщо ці норми діють у всьому цивілізованому світі, в усій Європі. Якщо ці норми діють у Білорусі, Росії, Казахстані, Азії та навіть у Танзанії. Вони там працюють, то чому Україна повинна вигадувати свій велосипед. Чому в Україні це знищує бізнес, який процвітає в інших державах, що запровадили відповідні норми? Ми що, збільшуємо податки? Ні, навпаки – ми підвищили ліміти для ФОП. Ми дозволили їм працювати, маючи більший бізнес", – пояснив Гетманцев.

Він зазначив, що фіскалізація – про те, щоб відрізнити малий бізнес від середнього і великого.

"У нас на Хрещатику ФОП продають у магазинах, які більші в 10 разів, ніж ваша студія. То який же це ФОП? А як відрізнити? За обсягом продажів. А як відрізнити за обсягом продажів? Єдиний лише є інструмент – тільки реєстратор розрахункових операцій. Тому це не про те, що фіскалізується малий бізнес. Якраз мікробізнес ми не фіскалізуємо", – підкреслив Гетманцев.

Нардеп вважає, що в цивілізованому суспільстві бізнес "не повинен приховуватися".

"Ми повинні з вами застосувати той інструмент, який працює в усьому світі. І навіть це не обговорювати. Це ж безглуздя, якась шизофренія, коли ми з вами одночасно вимагаємо скасувати фіскалізацію й підвищити заробітні плати вчителям. Як ви це бачите? Ми хочемо, щоб економіка залишилася наполовину в тіні, люди не сплачували податки, а з іншого боку, щоб у нас була нормальна медицина, вчителі зі шкіл не йшли торгувати на базар, щоб у нас пенсіонер зміг прожити на пенсію, а не отримував 1769 грн мінімальної пенсії, як є зараз", – пояснив він.

Гетманцев заявив, що "не можна бути багатим, якщо ти не сплачуєш податки".

Контекст:

1 грудня 2020 року Верховна Рада відклала на 1 січня 2022 року фіскалізацію, яку мали намір впровадити 2021 року. Гетманцев називав це "надкомпромісом", за який він не голосував.

7 грудня закон про відтермінування введення касових апаратів підписав президент Володимир Зеленський.

15 грудня на акції протесту вийшли підприємці, сталися сутички їх із правоохоронцями.

Протести проти фіскалізації продовжилися і 2021 року. Зокрема, учасники ініціативи #SaveФОП виходили на Майдан Незалежності в Києві 29 червня.