Голова Держархбудінспекції: Ми змінили як саму філософію, так і інструменти роботи з людьми. Для цього довелося змінити керівників
На керівних посадах у територіальних органах Державної архітектурно-будівельної інспекції України тепер працюють тільки ті, хто розуміє, що будівельникам та інвесторам потрібно допомагати, заявив голова відомства Олексій Кудрявцев.
Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) змінила формат роботи, заявив керівник відомства Олексій Кудрявцев на нараді у Волинській області з головою ОДА Володимиром Гунчиком, міськими головами, керівниками районів та забудовниками. Кудрявцев підкреслив, що нові керівники в Держархбудінспекції готові змінювати підходи, повідомляє прес-служба ДАБІ.
"Ми змінили як саму філософію, так і інструменти роботи з людьми. Їхні звернення та відгуки є індикатором якості нашої роботи. Для цього нам довелося змінити керівників практично у всіх територіальних органах. Зараз на керівних посадах працюють лише ті, хто розуміє, що сьогодні, у важкий для економіки час, потрібно максимально допомогти будівельникам та інвесторам", – підкреслив Кудрявцев.
Він відрекомендував нового начальника управління ДАБІ у Волинській області Івана Чуліпу і заявив, що він є одним із наймолодших керівників.
"Для нас дуже важливо сьогодні, щоб нашим партнером у житловому, промисловому будівництві та інших проектах, що реалізуються на території області, була Державна архітектурно-будівельна інспекція України. А від забудовників, міських голів та голів РДА ми хочемо почути рекомендації та пропозиції, на що потрібно звернути увагу новому керівнику структури, аби вибудувати успішну роботу та співпрацю в максимально короткі строки", – зазначив голова Волинської ОДА.
Цього року Україна піднялася на 105 пунктів у рейтингу Світового банку Doing Business за показником "отримання дозволу на будівництво" і посіла 35-те місце, випередивши США і Фінляндію. У Державній архітектурно-будівельній інспекції України вважають, що на зростання рейтингу вплинуло ухвалення закону №1817-19, який профільний комітет парламенту розробив разом із Держархбудінспекцією.
У відомстві зазначають, що закон максимально спростив початок будівництва для приватного сектору, малого та середнього бізнесу, на які в регіоні припадає понад 90% усього будівництва. Повідомлення про початок робіт, декларації про готовність об'єкта можна подавати в електронному вигляді, так само – отримувати ліцензію і вносити зміни до неї. Водночас нові норми не дають можливості маніпулювати категоріями складності і тепер можна побудувати великий житловий будинок, торговий центр або соціальний об'єкт без дозволу, пояснюють у Держархбудінспекції.