Гонтарева: Блокада Донбасу призведе до розширення дефіциту платіжного балансу України до $4,3 млрд
Через блокаду НБУ погіршив макропрогноз економіки України, оскільки підприємства, які розміщені на тимчасово окупованих територіях, захопили бойовики, зазначила голова Нацбанку Валерія Гонтарева.
Через торговельну блокаду Донбасу дефіцит платіжного балансу України збільшиться до $4,3 млрд 2017 року. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" розповіла голова Нацбанку України Валерія Гонтарева.
"Ми вважали, що торговельна блокада триватиме недовго й не матиме істотного впливу на економіку. Ми розглядали її лише як ризик у більш довгостроковій перспективі. Наразі реалії інші, і блокада – їхня частина, що призведе, зокрема, до розширення дефіциту поточного рахунку платіжного балансу до $4,3 млрд", – сказала вона.
Голова Нацбанку зазначила, що через блокаду НБУ погіршив макропрогноз економіки України, оскільки підприємства, які розміщені на тимчасово окупованих територіях, захопили бойовики.
"Ми оновили попередні макропрогнози, виходячи з припущення, що поточна ситуація із захопленням підприємств на неконтрольованій території збережеться. Відповідно – повернення підприємств під контроль їхніх власників, зареєстрованих в Україні, призведе до поліпшення макропрогнозів. Одначе наразі такий варіант розвитку подій ми вважаємо малоймовірним", – додала Гонтарева.
2 березня голова НБУ Валерія Гонтарева заявила, що продовження блокади Донбасу може уповільнити економічне зростання на 1,5%, а в перспективі негативно вплине на ВВП і платіжний баланс України.
15 березня президент України Петро Порошенко запропонував РНБО ухвалити рішення про тимчасову повну зупинку транспортного сполучення з окупованими територіями Донецької та Луганської областей, за винятком гуманітарних вантажів.
Цю ініціативу підтримала РНБО, доручивши правоохоронцям невідкладно припинити переміщення вантажів залізничними та автомобільними шляхами.
19 березня стало відомо, що МВФ зняв із порядку денного на 20 березня питання надання траншу для України. Того ж дня НБУ повідомив, що Україна продовжує програму співпраці з Міжнародним валютним фондом, одначе торговельна блокада Донбасу змушує переглянути макроекономічні прогнози.