Google, Facebook і Netflix хочуть зобов'язати платити ПДВ в Україні. Гетманцев пояснив, як це буде працювати

Гетманцев: Великі гіганти транснаціональні чомусь від ПДВ фактично звільнені
Фото: Danil Getmantsev / Facebook
Голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що Facebook та інші компанії не заперечують проти необхідності сплати податку на додану вартість в Україні.

В Україні не будуть вводити додатковий податок для міжнародних IТ-компаній нерезидентів, таких як Google, Facebook і Netflix, а зобов'яжуть їх платити податок на додану вартість (ПДВ) із тих електронних послуг, які вони продають українцям. Про це 10 лютого розповів в ефірі hromadske голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат від "Слуги народу" Данило Гетманцев.

Він заявив, що ПДВ мають платити всі, зокрема великі міжнародні транснаціональні компанії. Поки в українському законодавстві немає інструментів, щоб "адмініструвати цю діяльність". У зв'язку із цим у новому законопроєкті прописали обов'язок "сервісів електронної комерції" платити ПДВ.

"Ситуація, яка є: наші рекламісти мають платити ПДВ, а великі гіганти транснаціональні чомусь від ПДВ фактично звільнені. Це неправильна ситуація, ми маємо її виправити. І до речі, ми зустрічалися з Facebook, з іншими великими компаніями, вони не заперечували, щоб платити цей податок", – повідомив Гетманцев.

Ідеться не про введення нового податку, а про те, щоб великі міжнародні транснаціональні компанії платили вже наявний податок, підкреслив він.

Гетманцев повідомив, що для сплати податку компаніям забезпечать "спрощені умови", зокрема, дистанційну реєстрацію в електронному кабінеті, сплату у валюті і спілкування англійською мовою з українською податковою службою.

У листопаді 2019 року у "Слузі народу" повідомили, що готують законопроєкт про реєстрацію в Україні соцмереж та інтернет-сервісів.

Відповідний законопроєкт №2634, автором якого є Гетманцев, подали до Верховної Ради у грудні 2019 року.

Видання "Бізнес.Цензор", яке проаналізувало документ, дійшло висновку, що введення ПДВ на послуги великих міжнародних корпорацій, таких як Google, YouTube, Apple, Facebook, Netflix та інші, призведе до подорожчання електронних сервісів на 20 відсоткових пунктів.

Інститут масової інформації заявив, що автори ідеї обкласти податком доходи великих транснаціональних електронних корпорацій орієнтуються не на європейський, а на російський досвід.

В інтерв'ю виданню "ГОРДОН" Гетманцев висловив здивування шквалом критики через його ініціативу ввести ПДВ на електронні послуги, що надають найбільші світові компанії Google, YouTube, Facebook та інші. За словами політика, введення 20-відсоткового податку не означає автоматичного подорожчання електронних послуг.